شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

آینده تکنولوژی ویدئویی در سال ۲۰۱۹ و پس از آن آینده تکنولوژی ویدئویی در سال ۲۰۱۹ و پس از آن

طی چند دهه ،در صنعت نظارت تصویری ،تغییرات تکنولوژی از دوربین های مداربسته آنالوگ قدیمی تا فن آوری های ویدئویی دیجیتال و IP که هوش مصنوعی (AI ) را به ارمغان میاورد ،دیده میشود .صنعت VMS بدون شک یکی از بزرگترین تولیدات صنعتی خواهد بود که ارزش آن در سال ۲۰۱۹ به ۵/۱ میلیارد دلار خواهد رسید .

همزمان که دوربین ها و سنسورها پیشرفته تر میشود فن آوری های در حال ظهور مثل اینترنت اشیاء (IOT) به طور جامع با سیستم های مدیریت ویدئو یکپارچه میشوند .سوال اصلی این است که چه چیزی در صنعت فن آوری ویدئو در آینده انتظار داریم ؟

۱- هوش مصنوعی به توصیه بازار نظارت تصویری ادامه خواهد داد

هوش مصنوعی (AI) همچنان به تقویت کارایی دوربین های مداربسته نظارتی ادامه میدهد .الگوریتم های هوش مصنوعی مانند مغزهای دیجیتال کوچک در راستای تجزیه و تحلیل فیلم های زنده و ضبط شده مورد استفاده قرار میگیرند .برای مثال :در شهرهایی مثا سنگاپور و گویانگ ،سیستم های هوشمند در مراکز فرماندهی و مراکز نظارتی برای مبارزه با جرائم مورد استفاده قرار گرفته اند .در سنگاپور ،تکنولوژی تشخیص چهره مورد آزمایش قرار گرفته است .در این شهر شبکه گسترده ای از دوربین مداربسته هوشمند با روشهای تشخیص چره در شناسایی مجرمان به نیروی پلیس کمک مینماید .در شهر گویانگ الگوریتم های پردازش هوشمند تصاویر باعث شده است هر ۱۰۰ دوربین مداربسته توسط یک نفر نظارت شود .

۲- استفاده ار فناوری نظارت ویدئویی هوشمند در هر شرکتی ضروری خواهد شد

در سازمانی مدرن امروز ،رهبران کسب و کار و تصمیم گیرندگان اصلی نه تنها به امنیت دارایی های شرکت اهمیت میدهند ،بلکه بر آگاهی بهتر از فرایندهای اطراف تاکید دارند .این جایی است که تکنولوژی ویدئویی هوشمند قادر به بهبود عملکرد کسب و کار و کاهش هزینه های عملیاتی خواهد بود . بخش خرده فروشی نمونه ای از صنعت است که کاملا آماده است تا از مزایای تکنولوژی ویدئویی پیشرفته بهره مند شود .در واقع خرده فروشان امروز طیف وسیعی از ابزارها و قابلیت های قدرتمندی مانند Internet of things (IOT) و سیستم های تجزیه و تحلیل ویدئویی دارند که به آنها امکان میدهند بینش بیشتری نسبت به رفتار مشتریان خود و مراجعه در فروشکاه داشته باشند .

۳- تصاویر ویدئویی و IOT با هم ترکیب خواهند شد

با افزایش تعداد دستگاههای IOT متصل مجموعه داده های حجیمتولید میشود .تجزیه و تحلیل های تصاویر ویدئویی میتواند حجم زیادی از داده های بدون ساختار را حذف و سرعت پردازش داده های مفید را افزایش بخشد .برخی تحقیق ها نشان میدهد تا سال ۲۰۲۰ ،۹۹ درصد از محتوای ویدئویی توسط ماشین ها به جای انسان پردازش میشوند .این حالی است که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۷۰ درصد از محتوای ویدئویی توسط انسانها تحلیل میشود .

آینده ی ویدئو اینجاست

افزایش استفاده از سیستم های نظارت تصویری مدیران را واداشته تا به این موضوع فکر کنند که چگونه تمامی تصاویر ویدئویی ضبط شده را مشاهده کنند .امروزه بیش از دیروز به ابزاری نیاز است که بجای انسان تصاویر را نظارت کند ! و این یعنی نظارت ماشین بر ماشین .

برچسب‌ها:,