شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

اساس کار سیستم های دزدگیر لباس و گیت فروشگاهی بر سه تکنولوژی عمده …. اساس کار سیستم های دزدگیر لباس و گیت فروشگاهی بر سه تکنولوژی عمده ….

سیستم های RF یا (Radio frequency) : 

این سیستم ها بر پایه امواج رادیویی در رنج های فرکانسی ۲ الی ۱۰ مگاهرتز کار میکند .( معمولی ترین فرکانس این سیستم ۸٫۲ مگاهرتز می باشد .) این سیستم در دو شکل جفت آنتن و تک آنتن وجود دارد .فاصله بین ۲ آنتن در سیستم RF میتواند تا حداکثر ۲ متر باشد .مزیت سیستمRF نسبت به انواع دیگر در قیمت مناسب آن بوده و بدلیل قیمتمناسب و رنج های مختلف فرکانسی بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و اکثر فروشگاهها از این سیستم استفاده میکنند .به طور کلی از این سیستم برای کلیه فروشگاههای پوشاک ،کیف و کفش ،کتاب ، چینی و بلور  بهترین کاربرد را دارد .

سیستم های EM یا  Electro magnetic :

سیستم های الکترو مغناطیسی که در بسیاری از خرده فروشی ها ،فروشگاههای زنجیره ای و کتابخانه ها مورد استفاده است بیشتر در اروپا استفاده میشوند .در این فناوری یک نوار مغناطیسی حاوی یک تکه فلز که با لایه ای از نوار چسب به کالا متصل شده است کار اصلی را انجام میدهد .این نوار به سادگی با یک اسکنر که از یک میدان مغناطیسی بسیار شدید برخوردار است غیر فعال میشود .یکی از مزیت های نوار مغناطیسی این است که میتوان با یک هزینهکم آن را مجدا فعال کرده و مورد استفاده قرار داد.

اساس کار این سیستم بر مبنای اشباع نور الکترومغناطیسی که همان تگ ها هستند قرار دارد .وقتی که تگ بین ۲ آنتن قرار میگیرد نوار مغناطیسی به حالت اشباع رفته و باعث میشود که سیگنال ارسال شده توسط فرستنده تغییر شکل داده و آنتن گیرنده تغییر شکل در سیگنال ارسالی را متوجه شود. اشباع دو بار در هر سیکل رخ میدهد .یک بار در سیکل مثبت فرستنده و یک بار در سیکل منفی آن .

به خاطر نحوه ی کار دستگاه آنتن های این دستگاه نسبت به مدلهای دیگر بسیار بزرگتر بوده و بیشترین فاصله بین ۲ آنتن در این حالت ۱۰۰ سانتی متر است .ولی به خاطر فرکانس پایین دستگاه، نوارهای  مغناطیسی را میتوان بصورت مستقیم به اجسام فلزی متصل نمود .بنابراین EM پرمصرف ترین سیستم کنترل سرقت متناسب با کتاب و سخت افزار های کامپیوتری می باشد .

سیستم های AM یا ( Acousto magnetic ) :

در این سیستم ها از امواجی که دامنه ی آنها در محدوده ی امواج صوتی ( ۵۸ کیلو هرتز ) میباشد استفاده میشود .این سیستم از توان و عملکرد مناسب تری نسبت به گروههای قبلی برخوردار بوده و تا حدودی معایب آنها را برطرف میکند .این سیستم توانایی محافظت از خروجی عریض تر را داشته و با سرعت بالاتری کار میکند ولی از قیمت بالاتری نسبت به سیستم های RF برخوردار بوده و در اغلب فروشگاههای بزرگ که پرداخت قیمت نسبتا بالای این گیت ها برایشان صرفه ی اقتصادی دارد مورد استفاده قرار میگیرد .

این سیستم ها اصولا به صورت تک آنتن وجود داشته که در صورت لزوم از آنتن های کمکی استفاده میشود .یکی از مزیت های بزرگ این سسیستم نسبت به سیستم های RF این است که در مجاورت فلز از عملکرد بهتری برخوردار هستند .

برچسب‌ها: