شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

استفاده از آداپتورهای برق در سیستم های نظارتی استفاده از آداپتورهای برق در سیستم های نظارتی

اهمیت منبع تغذیه برای دوربین های غیر قابل انکار است . برای کسب اطمینان از ثبات و قابلیت اطمینان سیستم نظارت تصویری شما ،نصب کنندگان و کاربران باید منبع تغذیه با کیفیت بالا را انتخاب کنند .منبع تغذیه با کیفیت پایین می تواند منجر به اعوجاج تصویر ،پرپر زدن و حتی آسیب به سخت افزار دوربین امنیتی شود .به طور معمول ،دوربین های امنیتی در فضای باز با استفاده از منبع تغذیه ۱۲v DC و دوربین های چرخشی از منبع برق ۲۴v AC استفاده میکنند ،برخی از دوربین های امنیتی ممکن است از برق ۲۲۰ v استفاده کنند .

آداپتور های برق یا جعبه های توزیع ؟

همه دوربین های امنیتی به نوعی به منبع برق نیاز دارند .جعبه های توزیع برق و آداپتورهای برق در اکثر تاسیسات دوربین های امنیتی استفاده می شود .در نصب ۴ دوربین یا کمتر ،اکثر نصب کنندگان از یک آداپتور برق و تقسیم کننده استفاده می کنند در حالی که در نصب و راه اندازی با دوربین های بیشتر ،آنها از جعبه های توزیع برق استفاده می کنند .هنگام انتخاب یک آداپتور ،از تامین ولتاژ و آمپر متناسب نیاز شما توسط آداپتور برای دوربین های خود ،اطمینان حاصل فرمایید .

در دوربین هایی که با هر دو ولتاژ ۱۲v DC /24v AC کار میکنند ،کدام منبع تغذیه مناسب تر است ؟

انتخاب منبع تغذیه ۲۴v AC مناسب تر است زیرا در یک فاصله مشابه ،ولتاژ بالاتر ،مصرف کمتری خواهد داشت و ولتاژ بالاتر در فواصل زیاد میتواند ولتاژ لازم را به دوربین برساند .

روش انتخاب آداپتور مورد نیاز و محاسبه ی توان آن در پروژه

پاسخ به این سوال برای نصب کنندگان بی تجربه دشوار است و در بسیاری از موارد پس از نصب اولیه مجبور به افزایش تعداد منبع تغذیه می شوند . در واقع یک دوربین زمانی که روشن میشود نیاز به جریان زیادی دارد به علاوه افت ولتاژناشی از انتقال را نیز باید در نظر گرفت ،بنابراین برای محاسبه کل انرژی برق مورد نیاز نمیتوان تنها توان هر دوربین را در نظر گرفت و با هم جمع کرد .روش صحیح مجموع توان هر دوربین ضرب در عدد ۱٫۳ است سپس شما نیاز دارید که افت توان در طول مسیر را نیز در نظر بگیرید بنابراین عدد به دست امده را در دوباره در عدد ۱٫۳ ضرب کنید .

هنگام نصب منبع تغذیه از چه کارهایی باید اجتناب کرد ؟

به دلایل زیر بهتر است که از آداپتورهای مرکزی یا یک تک آداپتور برای کل سیستم استفاده نشود :

-در صورتی که نیاز به تعمیر حتی یکی از دوربینها باشد ،در آن صورت نیاز به روشن و خاموش کردن منبع تغذیه است بنابراین تمام دوربین های امنیتی با هم روشن شده و باعث گرفتن توان زیادی از آداپتور میشوند این امر تاثیر مهمی بر روی کارکرد منبع تغذیه خواهد گذاشت که ممکن است باعث آسیب رسانی به آن شود .

-هنگامی که منبع تغذیه با مشکل مواجه شود تمام دوربین های امنیتی خاموش شده و در واقع امنیت مکان به خطر می افتد .

برای جلوگیری از بروز این مشکلات مثال فوق را در نظر بگیرید ،یک ساختمان تجاری به ۱۰۰ عدد دوربین امنیتی نیاز دارد ،در این صورت نیاز به منبع تغذیه ۸۰۰ w می باشد ،چیدمان درست استفاده از ۴ عدد منبع تغذیه ،هر منبع برق ۲۰۰ w برق تامین می کند .بنابراین هنگامی که یک منبع تغذیه خراب شود بقیه دوربین های امنیتی تصویر خواهند داشت .

به چه مسایل دیگری باید توجه شود ؟

-سعی کنید هنگام اتصال دوربین ها بهمنبع تغذیه ،دوربین هایی در فاصله های دورتر نصب شده اند و آنهایی که در فاصله های نزدیک تر هستند را به یک منبع تغذیه نتصل نکنید . در این صورت ،هنگامی که توان منبع تغذیه بسیار بالا باشد به دوربین هایی که در فاصله نزدیک هستند آسیب رسانده  و هنگامی که توان منبع تغذیه پایین باشد دوربین های متصل در فواصل دورتر به درستی کار نمیکند .بهتر است برای دوربین ها در فاصله نزدیک یک منبع تغذیه و برای دوربین ها با فاصله های دورتر منبع تغذیه دیگری را در نظر بگیرید . در بعضی از پروژه ها با فواصل خیلی دور ممکن است از منبع تغذیه با ولتاژهای بالاتر مانند ۴۸v ، ۳۶v ، ۳۰v و یا حتی ۲۲۰v استفاده شود .

برچسب‌ها:,