شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

اطلاعاتی در مورد دزدگیر اطلاعاتی در مورد دزدگیر

دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت وسیله ای است که به هنگام گذر از یک حریم خصوصی یا شکستن یک قفل ، با اعلام صدا ،این عمل غیر قانونی را اعلان میکند .

دزدگیر چیست ؟

دزدگیر های موجود در بازار هرچند از لحاظ ظاهر در انواع و شکلهای مختلفی ارائه شده اند ، ولی بطور کلی همگی آنها دارای یک ساختار مشترکی هستند ،یعنی اکثر دزدگیرها دارای خط تحریک باز و خط تحریک بسته هستند که محل وصل حسگر باز و حسگر بسته میباشند و دارای کلید معمولی یا سوئیچ آلفا یا قفل رمزی یا کلید کنترل از راه دور جهت روشن و خاموش کردن دستگاه میباشند .همچنین مدارات دزدگیر شامل مدار شارژ باتری جهت قطع شدن برق دستگاه بوده و دارای مدار آژِیر میباشند و در نهایت دزدگیرها گاهشمار ورود و گاهشمار خروج و گاهشمار آژیر دارند و ممکن است مجهز به تلفن کننده خودکار در هنگام تحریک نیز باشند .

جعبه دزدگیر

جهت ایمنی دستگاه دزدگیر ،بهتر است از مدار اصلی دزدگیر در یک جعبه آهنی به طول ۳۰ سانتیمتر و عرض ۲۵ سانتیمتر و پهنای ۱۰ سانتیمتر که به شکل یک کمد کوچک ساخته شده و با یک در که بر روی لولا قرار داشته و باز و بسته میشود ،قرار گیرد (مانند جعبه نامه های پستی ) و در جعبه سوراخی جهت خروج سیمها در نظر گرفته شود و بهتر است که سیمها از داخل یک لوله پلاستیکی (مانند شلنگ ) عبور داده شود و چنانچه سیم کشی دزدگیر توکار باشد ایمنی بیشتری را ایجاد مینماید .

بلندگوی دزدگیر

معمولا در دستگاههای دزدگیر ،صدای قوی آژیر یک امتیاز بشمار میاید و اکثر مردم مایل هستند که صدای آژیر دزدگیر قوی باشد .از این رو بهتر است که از بلندگوهای بوقی جهت این کار استفاده شود . معمولا بلندگوی بوقی یا وات جهت این کار مناسب میباشد و بهتر است که بلندگو در یک جعبه فلزی محکم شده و جلوی جعبه باز باشد و باید آن را در بیرون ساختمان و در قسمت بلندی نصب نمود که دسترسی به آن به سادگی ممکن نباشد .

باتری تغذیه

یک باتری ۱۲ ولتی اسیدی که معمولا در جعبه دزدگیر قرار داده میشود و در صورت قع برق یا خرابکاری احتمالی در سیمهای برق ورودی سیستم را معمولا تا ۴۸ ساعت تغذیه میکند .

بلندگوی داخلی

یک بلندگو که داخل جعبه دزدگیر نصب می شود و بابرق ۱۲ ولت دی سی تغذیه میشود .

بلندگوی خارجی

یک بلندگوی شیپوری که در محیط بیرونی نصب میشود و معمولا داخل یک محفظه فلزی قرار میگیرد .

تلفن کننده

وسیله ای که بعداز ایجاد آلارم دزدگیر شروع به تماس و ارسال پیامک به شماره های داخل محفظه آن میکند .همچنین این وسیله قابلیت کنترل لوازم برقی و ارسال دستور و کنترل دزدگیر را فراهم میکند .

 

برچسب‌ها:,