شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه DVR

انتخاب مکان مناسب برای نصب دستگاه 

تجهیزات امنیتی به مثابه چشم و گوش یک مکان به حساب می ایند . وقوع هر اتفاق و رخدادی در مکان مورد نظر توسط دوربین مداربسته ثبت و در دستگاه های ضبط ( DVR /NVR ) ضبط میگردد و در صورت نیاز هشدارهای لازم توسط این سیستم به کاربر میرسد .به همین دلیل باید مکان مناسبی را برای نصب این تجهیزات در نظر بگیرید که از نظر سارقین ،افراد خرابکار و یا هر عامل بیرونی دیگری در امان باشد .

این مقاله راهکارهایی را برای نصب ادوات سیستم مداربسته در بهترین جای ممکن در مکان مورد نظر ارائه میدهد .

در ابتدا باید بدانید که چه از یک سیستم مداربسته آنالوگ استفاده میکنید و چه از دوربین های IP یا تحت شبکه هر دو این سیستم ها میتوانند در معرض خطر دستکاری و تخریب قرار بگیرند .بنا بر یک تصور اشتباه عده ای از کاربران تصور میکنند که در نصب دوربین های دیجیتال از سیم و کابل کشی استفاه نمیگردد .پس خطر قطع و دستکاری کابل ها و سیم ها در این سیستم ها وجود ندارد ،اما این تصور کاملا غلطی است و در نصب دوربین های تحت شبکه نیز از کابل های شبکه و کابل برق نیز استفاده میگردد .

همانطور که میدانید دستگاه DVR برای ضبط تصاویر ویدیویی مورد استفاده قرار میگیرد و به طور کلی محل ذخیره سازی و مدیریت کلیه اطلاعات ارسالی از دوربین ها است .به همین دلیل از حساسیت بالایی برخوردار است وباید در جای مناسبی دور از دسترس افراد متفرقه و سایر عوامل فیزیکی قرار گیرد .

دستگاه های ضبط DVR یا NVR اجزای اصلی ذخیره سازی فیلم ها بوده و به عنوان یک مرکز نظارت عمل میکنند . این دستگاه ها همواره هدف بسیاری از سارقین و افراد خرابکار قرارا میگیرند پس لازم است که حتما در مکان مناسبی جای بگیرند .

چند مکان پیشنهاد ی برای نصب ادوات سیستم مداربسته

استفاده از باکس ها و محفظه های قفل دار

بعضی از کاربران از محفظه های قفل دار استفاده میکنند که میتواند روش جالبی باشد اما این مسئله نیز وجود دارد کهخود اینمحفظه باید در کجا قرار بگیرد که در این رابطه باید نکات زیر را در نظر گرفت :

-نقطه ای را انتخاب کنید که برای کابل کشی ها مناسب باشد .

-اطمینان حاصل کنید که نقطه مورد نظر دارای تهویه مناسبی باشد .

-مکان مورد نظر به دور از مواد اشتعال زا باشد .

مخفی کردن آنها در داخل دیوار یا سقف کاذب

سقف ها و دیوار های کاذب نیز میتوانند مکان مناسبی برای سیستم مداربسته شما باشند و حتی میتوانید پس از قرار دادن دستگاه خود دورون آنها با وسایل تزیینی مانند قاب عکس ،ساعت دیواری یا آویزهای تزیینی سقفی آنها را بپوشانید که جلب توجه نکند .

-از کمد ( لباس ،اسناد و مدارک و … ) یا قفسه های کتاب استفاده کنید .

اگر سیستم مداربسته در منزل است میتوانید از یک کمد بی اهمیت که کمتر از آن استفاده میکنید برای مخفی کردن سیستم خود استفاده کنید ویا میتوانید آن را در قفسه های کتاب قرار داده و اطرافش را با وسایل دکوری بپوشانید که در معرض دید نباشد .لازم به ذکر است کهممکن است سارقین به سراغ ردیابی سیم و کابل کشی های دوربین رفته و از این طریق اتصال دستگاه ها با یکدیگر را قطع کنند پس بهتر است از وسایلی برای پنهان سازی سیم ها کابل ها استفاده کنید .برای مثال میتوانید آنها را در داخل دیوار ها یا قرنیز ها کار گذاری نمایید .

 

برچسب‌ها:,