شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

انتقال تصویر دوربین مداربسته چیست ؟ انتقال تصویر دوربین مداربسته چیست ؟

انتقال تصویر دوربین مداربسته یکی از اصلی ترین نیازهای مشتریان سیستم های مداربسته است .

انتقال تصویر دوربین مداربسته به چه معناست ؟

سیستم مداربسته شما در حالت پیش فرض امکان نمایش تصاویر دوربین های مداربسته در محل ضبط شما را فراهم خواهد کرد . به تلاش برای دریافت تصاویر بر روی تجهیزاتی به جز دستگاه ضبط تصاویر انتقال تصویر دوربین مداربسته می گویند . این انتقال تصویر میتواند بر روی یک رایانه شخصی و یا تلفن همراه یا موبایل باشد .البته اصول انتقال تصویر در تمامی این تجهیزات ثابت است .

انتقال تصویر بدون اینترنت چگونه میسر می شود ؟

دیدن تصاویر دوربین شما بر روی هر وسیله به جز دستگاه ضبط تصاویر  ، انتقال تصویر محسوب می شود . از طریق ایجاد یک شبکه داخلی بین تجهیزات و دستگاه ضبط شما خواهید توانست یک انتقال تصویر بدون اینترنت را ایجاد کنید .در صورتی که شما یک شبکه یکپارچه سیمی و یا بی سیم بین محل ضبط تصاویر دوربین ها و محل دیدن آنها داشته باشید امکان انتقال تصویر بدون اینترنت هم وجود دارد . در شبکه های بی سیم برای فواصل کم تا سطح صد متر شما میتوانید از شبکه های بی سیم وای فای استفاده کنید .برای فواصل بیشتر نیز حتی تا فواصل چند ده کیلومتری شما امکان استفاده از آنتن های رادیویی مانند نانو استیشن یا سیستم های شبکه ماهواره ای را خواهید داشت .با توجه به محدودیت زیاد سرعت اینترنت در ایران استفاده از شبکه های داخلی برای ایجاد انتقال تصویر بسیار مناسب خواهد بود . از طرفی شما با وجود هزینه های اولیه بالا هزینه های دوره ای خود را به شدت کاهش داده و همچنین سرعت انتقال تصاویر هم برای شما به شدت زیاد خواهد شد .

انتقال تصویر اینترنتی دوربین مداربسته چطور عمل می کند ؟

در اجرای یک انتقال تصویر اینترنتی شما در واقع سیستم دوربین مداربسته خود را وارد فضا اینترنت می کنید و از این طریق شما می توانید در هر محلی که امکان دسترسی به اینترنت برای شما میسر بود تصاویر دوربین های خود را ببینید .

آیا برای انجام انتقال تصویر به دوربین مداربسته شبکه یا IP نیاز است ؟

خیر .سیستم های مداربسته آنالوگ هم میتوانند برای شما امکان انتقال تصویر را فراهم کنند . امکانات انتقال تصویر در سیستم های آنالوگ و شبکه خیلی متفاوت نیست .پس اگر میخواهید از سیستم مداربسته آنالوگ برای کاربری خود استفاده کنید نگران اجرای انتقال تصویر نباشید .

برای انجام انتقال تصویر اینترنتی چه بسترهایی نیاز خواهد بود ؟

اجرای انتقال تصویر اینترنتی کار پیچیدهه ای نیست و بهبستر پیچیده ای هم نخواهد داشت . نیازهای اصلی شما در هنگام انتقال تصویر این امکانات هستند :

-دستگاهNVR ،DVR یا سرور با قابلیت اتصال به شبکه :دستگاه مرکزی که شما برای ضبط تصاویر از آن استفاده می کنید باید امکان اتصال به شبکه را داشته باشید .امروزه تقریبا تمامی دستگاه های ضبط کننده دوربین مداربسته دارای این قابلیت هستند .

-اینترنت در محل ضبط تصاویر : در محل ضبط تصاویر دوربین ها شما نیاز به اینترنت خواهید داشت .بهتر است در این محل برای اینترنت خود درخواست Ip static یا Ip valid هم داده باشید . این IP در واقع یک آدرس ثابت برای پیدا کردن شبکه اینترنتی شما برای شما ایجاد می کند . گرچه امکان انتقال تصویر بدن آی پی استاتیک هم وجود دارد اما این کار ممکن از کمی انتقال تصویر شما را بی ثبات کند یا از سرعت آن بکاهد .

-اینترنت در محل پخش تصویر :شما باید برای دیدن تصاویر دوربین های خود به اینترنت دسترسی داشته باشید . در واقع پس از انجام انتقال تصویر اینترنتی شما خواهید توانست در هر محلی تصاویر دوربین های خودرا مشاهده کنید .

 

برچسب‌ها: