شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

انواع آنتن های گیت فروشگاهی انواع آنتن های گیت فروشگاهی

آنتن های دزدگیر فروشگاهی به ۳ نوع آنتن های تک پایه ، دو پایه و سه پایه  تقسیم میشوند . انتخاب هر کدام از این آنتن های دزدگیر به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله :

آنتن های تک پایه ( Mono pedestal ) از جمله سیستم های دزدگیری هستند که تنها دارای یک پایه برای جلوگری از خروج کالا میباشند .به همین دلیل تصور عموم بر این موضوع می باشد که فقط برای فروشگاههای کوچک تر به کار برده میشود . ولی این تصور درست نمی باشد و در فروشگاههای بزرگ نیز میتوان از چند آنتن تک پایه استفاده نمود اما این نکته حائز اهمیت می باشد که این آنتن ها برای دستگاه دزدگیری که لیبل دارند مناسب نیستند چون به اندازه ای قوی نیستند که لیبل ها را تشخیص دهند . این نوع سیستم های دزدگیر هم فرستنده هستند هم دزدگیر .پس واضح است که دقت این آنتن ها از آنتن های دو پایه کمتر می باشد . زیرا در آنتن های سیستم های دزدگیر دو پایه یک برد فرستنده و برد دیگر گیرنده می باشد ولی اگر بخواهید دزدگیر فروشگاه خود را با هزینه ی کمتری نصب کنید می توانید از آنتن های تک پایه استفاده نمایید .

آنتنهای دو پایه ( doul pedestal ) : در این آنتن ها یک پایه فرستنده و یک پایه گیرنده می باشد و به طور واضح از آنتن های تک پایه قوی تر عمل میکند با وجود به برد آنتن سیستم های دزدگیر، میتوان  هم از لیبل و هم از تگ استفاده نمود .همچنین آنتن های دو پایه نویز کمتری نسبت به آنتن های تک پایه میگیرد .اگر از سیستم های دزدگیری که دارای لیبل می باشند استفاده کنیم .فاصله مناسبی که برای نصب دو پایه گیت وجود دارد برابر است با ۱/۳ متر می باشد و اگر از سیستم هایی که دارای تگ هستند استفاده کنیم فاصله ای برابر با ۲ متر را باید رعایت کنیم .

آنتن های سه پایه : با توجه به سایز فروشگاه به طور معمول این آنتن ها را که دارای ۳ پایه می باشند .به گونه ای نصب می کنند که یک آنتن فرستنده در وسط و دو آنتن گیرنده در طرفین وجود داشته باشد . با توجه به این حالت فضایی بین ۲/۵ تا ۳ متر را میتواند پوشش دهد .

برچسب‌ها: