شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

انواع سنسور کنترلی انواع سنسور کنترلی

سیستم های هشدار دهنده ی خانگی بر دو نوع اند :

۱-سنسور های بی سیم

۱-بی سیم WIFI

۲-با سیم RF

سنسورهای بی سیم اگرچه با باتری کار میکنند و هر از گاهی باید باتری آنها را چک کرد تا تمام نشده باشد ،اما این سنسورها قابلیت اتصال به سایر اجزای خانه هوشمند را دارند و میتوان آنها را از راه دور کنترل کرد .

مزیت سنسورهای بی سیم :

-نصب سریع و بدون تخریب

-زیبایی بیشتر

-مناسب برای ساختمان های ساخته شده

-مورد استفاده در خانه های قدیمی

۲- سنسورهای با سیم

بر خلاف سیستم بی سیم این سیستم ها دیتای مورد نیاز خود را از طریق کابل متصل به شبکه هوشمند تامین میکنند .

مزیت سنسورهای با سیم :

-ارزان تر بودن

-خدمات نگهداری آن کمتر است

بجز در و پنجره کجا میتوان این سنسور را نصب کرد ؟

این سنسورها را میتوان در هر قسمت از خانه که باز و بسته میشود ،نصب کرد ،مثل در گاو صندوق ،جعبه ی جواهرات ،کابینت حاوی شوینده های خطرناک و یا کشوی دارو ها .

آیا سنسور در و پنجره باید در یک جهت نصب شوند ؟

سنسورهای بی سیم در تمامی جهت ها کار میکنند . تا زمانی که آهنربای داخل دو قطعه کمتر از پنج سانتی متر با هم فاصله داشته باشند فرقی نمیکند که سنسور در چه جهتی نصب شده است .

آیا جایی هست که نتوان سنسور را نصب کرد ؟

برخی فلزات ممکن است در طول زمان خاصیت آهنربایی سنسورها را تحت تاثیر قرار دهند .اگر میخواهید سنسورها را روی چارچوب های فلزی نصب کنید ،یک لایه ی پلاستیکی نازک را به عنوان حائل بین چارچوب و سنسور قرار دهید .

آیا سارق میتواند سنسور در و پنجره را غیر فعال کند ؟

از نظر فنی ممکن است اما احتمال خیلی کمی دارد .یک سارق برای این کار به یک آهنربای فوق العاده بزرگ و گران قیمت نیاز دارد و باید بداند که سنسور ها دقیقا در کجا نصب شده اند .اگر کسی اقدام به این کار کند نشان میدهد که آن شخص قبلا به خانه ی شما آمده و میداند چه چیزی در کجا قرار دارد .حتی اگر سعی در غیر فعال کردن سنسور ها داشته باشد باز هم در دام زنگ آلارم و هشدار گیر میافتد .زیرا رید سوئیچ های (یک سوئیچ الکترونیکی که بدون نیاز به برق و با یک نیروی مغناطیسی کار میکند ) آنها بسیار حساس است .وقتی یک نیروی مغناطیسی از بیرون به میدان مغناطیسی بین دو قطعه ی سنسور وارد شده و آن را برهم بزند ،رید سوئیچ ها زنگ هشدار را روشن میکنند .

برچسب‌ها:, ,