شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

برطرف نمودن نویز سیستم دوربین مداربسته برطرف نمودن نویز سیستم دوربین مداربسته

سیستم مداربسته من نویز دارد چطور آن را برطرف کنم؟

بهتر است اول از ساده ترین روش ها شروع کنید. BNCهای خود را بررسی کنید و در صورت نیاز انها را تعویض کرده و از BNC لحیمی استفاده کنید.

منبع تغذیه دوربین نویز دار را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

تمامی دستگاه های خود را زمین کنید و در صورت برخورد بدنه دوربین یا فیش ها به فلزات آن قسمت را عایق کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل احتمالا مجبور خواهید بود مسیر کابل کشی خود را عوض کنید یا از ویدئو بالون استفاده کنید.

آیا نویز میتواند به دلیل مشکل دوربین ایجاد شود؟

احتمال بروز چنین مشکلی بسیار کم است. معمولا وجود نویز به دلیل در نظر نگرفتن اصول استاندارد نصب یا شرایط بد محیطی است. با این حال چک کردن چنین مشکلی بسیار ساده است. کافیست شما دوربین خود را مستقیم به DVR وصل کنید. در صورت وجود نویز احتمالا مشکل از دوربین است.

آیا دوربین ها تحت شبکه هم مشکل نویز در تصویر را دارند؟

مشکل نویز در دوربین های تحت شبکه به دلیل نحوه ارسال و دریافت اطلاعات به وجود نمی آید. در واقع سیستم های تحت شبکه مقاومت بسیار بالاتری نسبت به نویزهای الکترومغناطیسی دارند و در صورت بروز مشکل هم به جای وجود نویز در تصویر شما با کاهش سرعت در ارسال اطلاعات یا قطع موقت شبکه رو به رو خواهید شد.

در رابطه با تاثیر دما بر روی عملکرد چیپ تصویر دوربین ها تحقیقات نشان میدهد که این امر در بازه معمول دمایی تاثیر زیادی بر روی عملکرد این حسگرها ندارد.

با این حال عوامل دیگری هستند که میتوانند تحت تاثیر تغییرات دمایی کیفیت تصویر شما را تحت تاثیر قرار دهند. مهمترین این عوامل مقاومت کابلهای تصویر دوربین هاست. احتمالا میدانید که با بالا رفتن دما مقاومت الکتریکی اکثر هادی ها افزایش می یابد. این افزایش مقاومت میتواند به کاهش سیگنال و تضعیف کیفیت تصویر منجر شود.

عامل دیگر تغییر در کیفیت تصویر لنز دوربین ها هستند. لنزهای با کیفیت پایین تر معمولا به شدت متاثر از حرارت محیط اطراف خود هستند و باید به صورت دوره ای مورد تنظیم قرار گیرند. دلیل تغییر فوکوس لنزها تغییر جرمی لنزها با توجه به انبساط و انقباض انها با توجه به حرارت محیط است.

توجه داشته باشید که گذر دما از بازه حرارتی نرمال تجهیزات الکتریکی میتواند تاثیر زیادی بر روی طول امر انها داشته باشد.

 

برچسب‌ها:, ,