شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

تفاوت دوربین مداربسته بولت و دوربین مداربسته دام تفاوت دوربین مداربسته بولت و دوربین مداربسته دام

 

امروزه ،دوربین های مداربسته بولت و دوربین های مدار بسته دام بیشترین کاربرد را در نظارت بر فضاهای مسکونی و تجاری دارند .هردوی این دوربین های مداربسته نصب آسانی دارند و امکان کنترل دوربین مداربسته را برای کارب رفراهم می کنند .بزرگترین تفاوت دوربین های مداربسته دام و بولت در شکل ظاهری آن هاست .دوربین های مداربسته دام شکل نیم دایره ای دارند ولی دوربین های مداربسته بولت به شکل گلوله یا لوله هستند .

۱)روش نصب : نصب دوربین مداربسته بولت آسان تر از دوربین دام است .دوربین های مداربسته بولت یک پایه دارد که براحتی به دیوار و یا سقف ساختمان متصل میشوند .بعد از نصب دوربین مداربسته بولت میتوانید آن را به هر سمتی که میخواهید بچرخانید .روش نصب دوربین مداربسته دام اندکی پیچیده تر است .در صورتی که بخواهید فضای تحت پوشش دوربین مداربسته بولت را عوض کنید باید آن را از مکان فعلی خود جدا کرده و در مکان مورد نظر نصب کنید .بدین منظور بهتر است از کمک کارشناسان استفاده کنید .

۲)مکان قرار گرفتن دوربین مداربسته : هردوی دوربین های مداربسته بولت و دام برای نظارت بر فضاهای داخلی مورد استفاده قرار میگیرند .با این دوربین های مداربسته دام در فضاهای داخلی ساختمان کاربرد بیشتری دارند .اگر شما دوربین مداربسته ای میخواهید که ظریف و زیبا باشد و با دکوراسیون داخلی ساختمان هماهنگی داشته باشد دوربین مداربسته دام را انتخاب کنید . از طرف دیگر دوربین های مداربسته بولت در مقابل آب و هوا مقاوم تر و مجدوده عملیاتی بالاتری دارند از این رو برای پوشش مناطق گستردهمثل حیاط و پارکینگ مناسب تر هستند . با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن ) دوربین های مداربسته بولت و شکل خاصشان این دوربین ها برای محیط های بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند . این دوربین ها در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و آنالوگ ساخته میشوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند .توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین بولت به معنای امکان غوطه ور کرد در آب نیست .

۳)محدوده عملیاتی : محدوده عملیاتی یک دوربین مداربسته به عواملی مثل تراشه (چیپ )،سنسور ،نوع لنز ،رزولوشن تصویر ،نور زمینه و … بستگی دارد . در حالتکلی دوربین های مداربسته داماندازه کوچکتری نسبت به دوربین های مداربسته بولت دارند .دوربین های مداربسته دام با اندازه لنز بزرگتر و برابر با دوربین مداربسته بولت نیز موجود دارد .در این شرایط انتخاب نوع دوربین مداربسته به الویت های کاربر بستگی دارد .

۴)نورپردازی : هر دوی دوربین های مداربسته بولت و دام دارای چراغ مادون قرمز دید در شب هستند .در طول روز ،نور کافی وجود دارد ولی در تاریکی شب ،LED مادون قرمز امکان تصویر برداری با کیفیت بالارا فراهم میکند .

۵)پوشیده یا آشکار بودن دوربین مداربسته : دوربین های مداربسته بولت آشکار یا قابل رویت هتند . سارقان و خرابکاران به راحتی میتوانند دوربین مداربسته بولت را شناسایی و تخریب میکنند .اگر دنبال دوربین مداربسته ای هستید که شناسایی و تخریب آن سخت تر باشد دوربین مداربسته دام را انتخاب کنید .پایه نیم دایره ای دوربین مداربسته دام ،تشخیص زاویه دید را برای سارقان دشوار میکند . در مقابل مزیت دوربین مداربسته بولت ،این است که با چرخش ۳۶۰ درجه ای مطقه ای گسترده ای را تحت پوشش قرار می دهند .

۶)طراحی ظریف و زیبا :دوربین های مداربسته دام سازگاری بیشتری با دکوراسیون داخلی ساختمان دارند .این دوربین ها جای کمتری را اشغال میکند و ظریف تر هستند .سیم کشی های دوربین مداربسته دام را میتوان پنهان کرد .ولی در دوربین مداربسته بولت کمی از سیم کشی ها در پشت دوربین بیرون میمانند .البته در این مورد استثناهایی نیز وجود دارد .

۷)دوام : دوربین های مداربسته دام ،در تست های مختلف ،پایداری و مقاومت بیشتری از خود نشان داده اند .

برچسب‌ها:,