شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

خانه هوشمند و امکانات یک خانه هوشمند خانه هوشمند و امکانات یک خانه هوشمند

به طور کلی به هر خانه ای که در آن تجهیزات خانه با یکدیگر و محیط اطرافشان در ارتباط باشند و تمامی تجهیزات به وسیله یک سیستم مرکزی کنترل شوند خانه هوشمند گفته میشود .یه به عبارت بهتر به خانه ای خانه هوشمند گفته میشود که ساکنین آن بتوانند کلیه تجهیزات خانه هوشمند را از راه دور و نزدیک کنترل کنند و برای هر یک از آنها سناریو های مختلف تعریف کنند .

امکانات خانه هوشمند برای ساکنین ساختمان

۱-کنترل روشنایی در خانه هوشمند :یکی از امکانات خانه هوشمند این است که شما به کمک تعریف سناریویهای مختلف مانند سناریوی مهمانی ،سناریوی شام و … میتوانید چراغ ها و لوسترها را تنظیم کنید .همین طور به کمک سایبان ها و پرده های برقی میتوانید از طریق تنظیمات در سیستم مرکزی ،در ساعات خاصی از روز پرد هارا باریموت کنترل یا حتی با یک برنامه ریزی زمانی کنار بزنید و به این شکل از نور طبیعی برای افزایش روشنایی در محیط خانه استفاده کنید .کنار زدن پرده ها در ساعات مشخصی از روز به علت پخش شدن نور طبیعی در خانه هم باعث افزایش شادابی ساکنین خانه میشود و هم در مصرف انرژی صرفه جویی می شود .

۲-کنترل دما در خانه هوشمند :یکی دیگر از امکانات خانه هوشمند کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی خانه هوشمند است .مانند کنترل سیستم روشنایی در یک خانه هوشمند با تعریف سناریو های مختلف میتوان سیستم سرمایشی و گرمایش خانه را نیز کنترل و مطابق نیاز ساکنین تنظیم کرد .از جمله دیگر امکانات خانه هوشمند در تنظیم سیستم سرمایشی و گرمایشی خانه این است که با خروج فرد از خانه ،سیستم سرمایشی یا گرمایشی خاموش میشود و به این شکل از هدر رفتن انرژی جلوگیری میشود .همینطور با تعریف سناریوهای مختلف دمای محیط بهینه تنظیم میشود به صورتی که هم افراد ساکن در خانه هوشمند احساس گرما یا سرما نکنند و هم انرژی بیش از حد مصرف نشود .

۳-کنترل سیستم صوتی و تصویری در خانه هوشمند :از دیگر امکانات خانه هوشمند ،کنترل تلویزیون و سیستم های صوتی خانه است .همین طور در خانه هوشمند رد صورت تمایل میتوانید یک سینمای خانگی ایجاد کنیدو از دیدن فیلم در کنار اعضای خانواده در فضای شبیه سازی شده در سینما لذت ببرید .

۴-سیستم در بازکن هوشمند و تصویری در خانه هوشمند :از قابلیت های این دربازکن های هوشمند این است که شما تصویر فردی را که پشت درب هست را میتوانید در پنل لمسی یا روی گوشی خودتان ببینید و در صورت تایید از طریق لمس یک دکمه روی گوشی تان درب باز میشود .در صورتی هم که شما در خانه نباشید دوربین نصب شده روی این در بازکن هوشمند تصویر فرد را ضبط میکندو شما در هر جایی و در هر فاصله ای از خانه که هستید میتوانید از وضعیت تردد و حضور افراد مختلف درب خانه یا محل کارتان مطلع شوید .همچنین میتوانید باز و بسته شدن درب پارکینگ و همین طور رفت و آمد افراد از درب ورودی را هم کنترل کنید .

۵-کنترل وسایل برقی آشپزخانه در خانه هوشمند : شما در یک خانه هوشمند میتوانید خارج از منزل باشید اما چای ساز یا قهوه ساز خود را روشن کنید به این شکل در یک خانه هوشمند به محض رسیدنبه خانه یک نوشیدنی گرم منتظر شماست .

۶-سیستم اعلام و اطفای حریق و سیستم ضد سرقت در خانه هوشمند :با بکارگیری تجهیزات هوشمند سازی ساختمان شما با خیال راحت میتوانید هفته ها در سفر به سر ببرید و هر از گاهی فقط گوشی خود ،وضعیت خانه خود را چک کنید و بدون هیچ نگرانی از سرقت یا حوادث دیگر برای خانه تان سفر خوشی داشته باشید .

۷- آبیاری هوشمند فضای سبز و گل و گیاهان در خانه هوشمند : باتعریف سناریوی آبیاری هوشمند میتوانید از راه دور به گیاهان خود رسیدگی کنید . حتی اگر در هنگام حضور در خانه هم فکر میکنید ممکن است آب دادن و رسیدگی به گل و گیاه خانهتان را فراموش کنید میتوانید با تنظیم ساعت آبیاری و فرمان دادن به سیستم مرکزی خانه هوشمند ،در ساعت مشخصی آبیاری باغچه و فضای سیز انجام دهید .

امکانات خانه هوشمند مشخصا فقط محدود به این مواردی که گفتیم نمیشود و در واقعیت بسیار بیشتر و متنوع تر از این موارد است و هر روز نیز به تعداد امکانات و مزایای خانه هوشمند اضافه میشود .


برچسب‌ها:, ,