شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

دوربین مداربسته حرارتی دوربین مداربسته حرارتی

دوربین مداربسته حرارتی یا گرمایی (Thermal CCTV Camera ) در واقع نوعی از دوربین های مداربسته ای هستند که در شکل گیری تصاویر آنها شکل حرارتی محیط به جای نور مورد استفاده قرار میگیرد .دوربین مداربسته حرارتی ساختاری شبیه به دوربین های مداربسته عادی که مطمئنا دیده اید دارند .دوربینهای حرارتی از طریق یک لنز ،پرتوهای گرمایی ساطع شده توسط اجسام را بر روی یک چیپ تصویر گرمایی متمرکز مینماید ،سنسور این دوربین ها به جای حساس بودن به نور به پرتوهای گرمایی حساس می باشند به این صورت که بعداز دریافت حرارت با توجه به میزان آن مقداری از ولتاژ ایجاد میشود که در آخر به سیگنالهای آنالوگ تبدیل میشود و بعد از این شما میتوانید آن سیگنال ها را در یک نمایشگر مشاهده نمایید .

کاربرد دوربین های مداربسته حرارتی

دوربین حرارتی قابلیت تشخیص ،شناسایی وسایل نقلیه ،انسان و موارد دیگر را دارند . با توجه به خصوصیات و مشخصات گفته شده کاملا واضح است که بیشترین کاربری این دوربین مداربسته حرارتی مرتبط با ردیابی و تشخیص در محل هایی است که مسئله امنیت در آن منطقه مهم میباشد .این نوع از دوربینهای مداربسته به کاربر خود این امکان را میدهد که اطلاعات حرارتی مرتبط به محیط اطراف را دریافت نمایند . در یافت این اطلاعات در ایجاد امنیت نقش مهمی را دارا میباشد .

کاربردهای صنعتی مانند :کنترل تهیه محصولات یا آزمایش بدون مخرب و یا بازرسی و کنترل کابل های برق فشار قوی داخلی .کاربردهای پلیسی نظیر تعقیب مظنون و دستگیری آن ،کنترل آشوب و شورش ،کنترل محیط اطراف و یا ایمنی آتش و کنترل های جنگل بانی مانند مشاهده حیوانات وحشی و کنترل آنها و یا پیدا کردن محل آتش گرفتگی و یا کاربرد های نظامی از قبیل دیده بانی و عملیات در شب ،هدایت موشک ها ،عکس برداری شبانه و استفاده در سیستم های کنترل آتش اشاره نمود .

دوربین های مداربسته حرارتی در پزشکی نیز استفاده میشوند .نوعی از دوربینهای حرارتی هستند که برای حفاظت از موجودات زنده بکار برده میشوند .این نوع دوربینهای مداربسته حرارتی بیشتر در فرودگاهها از آن استفاده میشود .دوربینهای مداربسته حرارتی تصاویری از پرتوهای مادون قرمز دریافت کرده که از پوست موجودات زنده بازتاب میشود . در تصاویر این دوربینها هر جا حرارت بیشتر باشد قرمز تر و هر جا کمتر باشد آبی و در جاهایی که متوسط باشد به رنگ نارنجی و یا زرد نشان خواهد داد .

مزایای تکنولوژی دوربین های حرارتی :

قابلیت AUTO GAIN CONTROL یا AGC :دوربین با استفاده از این قابلیت محدوده دینامیکی یک تصویر را تنظیم میکند .

قابلیت DIGITAL DETAIL ENHANCEMENT یا DDE : بر اساس الگوریتم بهبود یافته برای تشخیص منطقه مورد نظر در تصویر ،این قابلیت تضمین میکند که دوربین قادر به نمایش جزئیات بیشتری در تصویر باشد .

قابلیت کاهش سه بعدی نویز یا #D DVR : از طریق کاهش نویز یا پردازش سیگنال اصلی ،پیکسل های نویز دار به حداقل میرسند و تصاویر شفاف تر ارائه میشوند .

برچسب‌ها:,