شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

دوربین مداربسته پلاک خوان و کاربردهای آن دوربین مداربسته پلاک خوان و کاربردهای آن

دوربین مداربسته پلاک خوان دوربین هایی هستند که میتوانند از یک ناحیه کوچک با جزییات فیلم برداری و عکس برداری کنند به همین دلیل به آنها دوربین مداربسته پلاک خوان میگویند .تصویر برداری دوربین پلاک خوان به شرایطی از جمله سرعت خودرو ، شب یا روز بودن ، زاویه دید خودرو ، نرم افزار پلاک خوان و … بستگی دارد . از این دوربین ها میتوان در کنترل ترافیک و تخلفات خودروها و همچنین کنترل طح زوج و فرد خودروها استفاده کرد .

دوربین مداربسته پلاک خوان و کاربرد های آن: 

دوربین های مداربسته پلاک خوان را به جهت کنترل ماشین ها در جاده ها ، ورودی ها و خروجی های پادگان ها و ارگان های مهم دولتی نصب میکنند .این نوع دوربین های مداربسته تصاویری از خودروها ضبط میکنند و شماره پلاک آنها را توسط نرم افزار های مخصوصی ثبت میکنند .دوربین های مداربسته پلاک خوان را میتوان در موارد پلیسی به کار گرفت ، این نوع دوربین ها بر روی یک سه پایه قرار گرفته و در جاده ها و خیابان ها قرار داده میشود ، سرعت و تخلفات رانندگی در این نوع دوربین های مداربسته کاملا مشهود است .در مکان های مهم شهری نیز این نوع دوربین ها ی مداربسته نصب میگردند ، پمپ بنزین ها و پارکینگ های سطح شهر مکان های مناسبی برای نصب دوربین مداربسته پلاک خوان هستند .

کیفیت تصاویر در این نوع دوربین های مداربسته بسیار بالاست و تصاویر با رزولوشن بالایی ضبط میگردند ، ثبت و ضبط کوچکترین جزییات در دوربین مداربسته پلاک خوان امکان پذیر است .

تشخیص شماره پلاک ماشین ها مساله ی مهمی بود که با این نوع دوربین ها با به کارگیری تکمولوژی و نرم افزار ها میسر گردید ، از قابلیت های مهم این دوربین های مداربسته میتوان به سرعت العمل آن ها اشاره کرد . دوربین مداربسته پلاک خوان میتوند در کمتر از یک ثانیه ۱۵ عکس پیوسته را از خودرو بگیرد ، به این ترتیب کوچکترین تخلفات رانندگی و … از چشم آنها پنهان نمی ماند .نرم فزار مربوطه پس از ثبت تصاویر توسط دوبین بهترین و واضح ترین آن ها را انتخاب میکند و سپس با حروف و اعداد ذخیره می نماید .

سیستم های پلاک خوان دارای سه بخش مهم هستند :

-دوربین مداربسته پلاک حوان

-سخت افزار و متعلقات دوربین

-نرم افزار های تشخیص پلاک

به کارگیری این نوع دوربین های مداربسته به عنوان سیستم های هوشمند ترافیکی بسیار مقرون به صرفه و کاربردی است ، به جهت وضوح بیش تر تصاویر میتوان از بهترین انواع تجهیزات این نوع سیستم ها استفاده کرد .

 

برچسب‌ها: