شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

دوربین مداربسته POE دوربین مداربسته POE

POE چیست ؟

POE مخفف عبارت  Power Over Ethernet و بمعنی تغذیه توسط کابل شبکه می باشد . در این روش تغذیه تجهیزات تحت شبکه توسط همان کابل شبکه انجام می شود و دیگر نیازی به کابل کشی جداگانه برای تامین برق دستگاه نمی باشد .در تکنولوژی POE به دو جفت از سیم های موجود در کابل شبکه جریان متعادل و هم ارزی تزریق می شود معمولا این کار توسط سوئیچ دستگاه یا منبع تغذیه به پین های ۴-۵ (مثبت ) و ۸-۷ (منفی )انجام می پذیرد .

 

دوربین مداربسته  POE چیست ؟دوربین مداربسته POE به دوربین مداربسته تحت شبکه ای گفته میشود که انرژی برق آن از طریق کابل شبکه تامین می شود و نیاز به منبع تغذیه جداگانه برای تامین انرژی مورد نیاز نمی باشد .

 

تجهیزات مورد نیاز برای تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE : برای تامین برق دوربین ها به صورت POE به تجهیات زیر نیاز می باشد این تجهیزات با توجه به طراحی سیستم مداربسته شما متفاوت می باشد و باید بر اساس نوع دوربین و طراحی شبکه انتخاب شود .

 

سوئیچ POE  : برای تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE میتوان از سوئیچ POE با تعداد پورت مورد نیاز برای هر دوربین استفاده نمود .این سوئیچ باید به تعداد دوربین ها دارای پورت POE باشد . سوئیچ های POE معمولا قیمت بالاتری نسبت به سوئیچ های معمولی دارند .سوئیچ های شبکه POE دارای توان مشخصی می باشند و هر پورت آن برای تامین برق یک دوربین مداربسته استاندارد طراحی شده است .در صورتی که دستگاه شما نیاز به توان بیشتری دارد در هنگام خرید سوئیچ به این نکته داشته باشید . این مقدار در توان خروجی دستگاه و برای هر پورت ذکر میشود .

استفاده از POE Ingector :از روش های دیگر تامین برق به صورت POE استفاده از منبع تغذیه POE یا POE Injector می باشد .در این روش کابل شبکه به دستگاه متصل شده و در خروجی انرژی برق به کابل تزریق می شود و کابل قابلیت تامین برق دوربین رادارا می باشد .در هنگام خرید POE Injector به توان خروجی آن حتما توجه داشته باشید .

دستگاه ضبط تصاویر تحت شبکه NVR با پورت های POE : یکی  دیگر از راه های تامین برق دوربین مداربسته به صورت POE استفاده از دستگاه NVR باقابلیت  POE می باشد .این دستگاه ها معمولا به تعداد دوربین های مورد پشتیبانی دارای پورت شبکه POE می باشد و باید کابل هر دوربین به صورت مجزا به دستگاه متصل شود .در این روش با توجه به اینکه پورت های دستگاه برای تاین برق مورد نیاز هر دوربین طراحی شده اند امکان اتصال سوئیچ به پورت های دوربین ها وجود ندارد و باید کابل هر دوربین به صورت مستقیم به پورت دستگاه متصل شود .اتصال سوئیچ به این دستگاه ها فقط از طریق پورت شبکه جداگانه ای که برای این منظور در نظر گرفته شده است امکان پذیر می باشد . در صورت نیاز به استفاده از سوئیچ بهتر است برای کاهش هزینه از دستگاه های معمولی NVR استفاده کرده و به جای آن از سوئیچ POE برای تامین برق دوربین ها استفاده شود .

آیا میتوان  دوربین مداربسته IP بدون قابلیت را از طریق شبکه POE تغذیه نمود ؟بله ، حتی اگر دوربین مداربسته شما قابلیت تغذیه از طریق POE را نداشته باشد میتوان با استفاده از خرید قطعه ای کوچک به نام  POE Splitterبرای هر دوربین ، برق آن را از طریق کابل شبکه به صورت  POE تامین نمود .

 

آیا امکان استفاده از منبع تغذیه معمولی برای دوربین مداربسته  POE امکان پذیر می باشد ؟

بله ، اکثر دوربین های مداربستهPOE  علاوه بر قابلت تامین برق از طریق کابل شبکه امکان اتصال به آداپتور یا منبع تغذیه برق را دارند و انتخاب نوع تغذیه دوربین رادر اختیار کاربر قرار می دهند .

 

مزایای POE در دوربین مداربسته:

-نصب و راه اندازی آسان

-کاهش هزینه های کابل کشی

-تعمیر و نگهداری آسانتر سیستم

-پایداری بیشتر و خرابی کمتر آن

 

معایب POE در دوربین مداربسته  :

-محدودیت بیشتر توان خروجی برای موارد خاص

-هزینه بیشتر تجهیزات

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: