شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

دوربین مدار بسته چشم ماهی دوربین مدار بسته چشم ماهی

دوربین مدار بسته چشم ماهی

مینی دوربین ۳۶۰ درجه WIFI رم خور فیش آی (دوربین مدار بسته چشم ماهی) دارای تصویر پانورامای فول اچ دی ۳۶۰ درجه با زاویه دید بسیار وسیع می‌باشد و دارای قابلیت ضبط صدای با کیفیت و امکان مکالمه دو طرفه‌ی اینترنتی است. با تنها یک عدد از این دوربین مداربسته fisheye میتوان یک سالن نسبتا بزرگ تا حدود ۸۰ متر مربع را به طور کامل و با کیفیت بالا پوشش داد.

این مینی دوربین کوچک فیش آی ۳۶۰ درجه هوشمند با لنز بسیار واید چشم ماهی خود از پیشرفته ترین دوربین‌های موجود در بازار است و با نمای تصویر بسیار گسترده به همراه قابلیت انتقال تصویر وای فای و انتقال تصویر اینترنتی P2P بدون آی پی استاتیک گزینه‌ای بسیار مناسب برای نظارت محسوس و نامحسوس اماکن مسکونی، اداری و تجاری و صنعتی می‌باشد.

دوربین مداربسته ۳۶۰درجه یا چشم ماهی (fisheye) چیست

عبارت Fisheye  به معنی لنزی است که شبیه چشم ماهی می باشد. دوربین های چشم ماهی در حقیقت یک دوربین عادی شبکه هستند که به لنز  Fisheye مجهز شده و  می تواند تمام تصاویر را در تمام جهات بگیرد.

کاربردهای دوربین های چشم ماهی

دوربین های چشم ماهی موارد استفاده زیادی دارند .محل استفاده این دوربینها در اماکن وسیع و هم سطح می باشد و تصویری در تمام زوایا برایتان بوجود می آورد. به این طریق شما می توانید از تعداد دوربین مدار بسته کمتری استفاده نمایید. این دوربین ها بیشتر در اماکنی تفریحی و سوله های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد.

البته باید در نظر داشته باشید که این نوع دوربین اکثراً دید در شب ندارند و در شب تصویر خوبی نشان نخواهند داد. پس سعی کنید در محیط نور کافی وجود داشته باشد.

زاویه دید دوربین های چشم ماهی

با توجه به ثابت بودن لنز این نوع دوربین زاویه دید ثابتی خواهیم داشت.

در چه جاهایی دوربین چشم ماهی استفاده ای ندارد؟

با اینکه از لحاظ بودجه این نوع دوربین به صرفه می باشد اما در همه جا هم قابل استفاده نمی باشد. و می بایست مسائل زیر را در نظر داشت.

۱ ارتفاع سقف

معمولاً باید در محلی استفاده شود که ارتفاع آن بین ۳ تا ۶ متر باشد. و گرنه تصویر خوبی نشان نخواهد داد.

۲- هم سطح نبودن سقف

جایی که می خواهید دوربین نصب شود باید سقف یکدست و هم سطحی داشته باشد.تا همه زوایا را نشان دهد.

۳ –  نور محیط

این نوع دوربین ها به خاطر شکل خاص لنزشان در جایی باید استفاده شوند که نور بقدر کافی باشد .

۴-  نوع محیط

بدلیل ضد آب نبودن دوربین چشم ماهی، نباید آنرا در محیط بیرون نصب کرد. در ضمن آنها به گرد وغبار بسیار حساس می باشند.

برچسب‌ها:, , , , ,