شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

راهنمای نصب دوربین مداربسته در واحد تجاری راهنمای نصب دوربین مداربسته در واحد تجاری

نصب دوربین مداربسته در واحد ها تجاری از الزامات می باشد .برای نظارت و حفاظت  ، از دوربین مداربسته در این واحد ها استفاده می شود .این نظارت تصویری می تواند بسته به واحد تجاری و زمینه فعالیت آن شامل : کنترل ورود و خروج افراد ، نظارت بر اجناس و جلوگیری از سرقت آنها ، کنترل ورود و خروج اجناس از انبار ، نظارت بر صندوق و دخل واحد و اهداف دیگر می باشد .

انتخاب نوع سیستم

استفاده از سیستم مداربسته آنالوگ در واحد های تجاری بسیار رایج است ، این دوربین ها برای فضاهای کوچک کار شما را راه می اندازند اما بهتر است برای اماکن تجاری بزرگ و کسب و کارهای خاص برای کیفیت بالاتر و تشخیص بهتر چهره افراد از دوربین های AHD یا شبکه ( IP ) استفاده شود .

استفاده از دوربین های AHD با توجه به قیمت مناسب خود که بیشتر نزدیک به دوربین های مداربسته آنالوگ صنعتی می باشد در مقابل کیفیتی که ارائه می دهند به تازگی در بازار رواج  پیدا کرده است .

انتخاب برند مناسب

انتخاب برند دوربین مداربسته و تجهیزات آن در اینواحد ها از اهمیت بالایی برخوردار است ، بهتر است از برندهای مناسب و با کیفیت در این اماکن استفاده شود .به هیچ وجه ئنبال دوربین ها و تجهیزات متفرقه و خیلی ارزان نروید چون این تجهیزات از کیفیت پایینی برخوردار می باشند و در هنگام نیاز شما قادر به تشخیص چهره افراد نخواهید بود و هزینه های نگهداری زیادی را به شما تحمیل خواهند کرد .بهتر است از برند های متوسط به بالا تجهیزات نظارتی در واحدهای تجاری کوچک و از برندهای برتر برای واحد های تجاری بزرگ استفاده شود .

محل های نصب دوربین مداربسته

انتخاب محل های نصب دوربین مداربسته و تعداد دوربین های مورد نیاز به وسعت ،نوع واحد تجاری و فضاهای آن بستگی دارد . تعداد دوربین ها و محل نصب آنها باید طوری انتخاب شود که نقطه کوری باقی نماند . از مکان های رایج می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بیرون واحد تجاری : برای کنترل ورود و خروج افراد ،  نظارت بر فضای روبروی واحد تجاری و در بعضی موارد کالاهای کنار درب پیشنهاد می شود حداقل از یک یا ۲ دوربین در این قسمت استفاده شود .

روبروی مشتریان و محل فروش : دوربین به گونه ای نصب می شود که مشتریان را از جلو نمایش می دهد .و اگر محل فروش به درب ورودی نزدیک باشد می توان کنترل ورود و خروج افراد را نیز از این طریق تامین کرد .

ورودی واحد تجاری : در صورتی که ورودی واحد تجاری از محل فروش قابل پوشش نباشد باید دوربینی جداگانه برای پوشش این قسمت برای کنترل ورود و خروج افراد نصب شود .

روبروی فروشنده : برای کنترل مشتریان از پشت و نظارت بر کار فروشنده در این قسمت از دوربین دیگری استفاده می شود .

دخل و صندوق واحد تجاری : ورود و خروج پول به صندوق یا دخل واحد تجاری را یمتوان از این طریق کنترل کرد . در این قسمت معمولا از دوربین صنعتی ( BOX ) استفاده می شود .

انبار واحد : در صورتیکه واحد تجاری دارای انبار باشد بسته به وسعت آن باید از دوربین های مورد نیاز برای کنترل آن استفاده کرد .

قفسه های فروشگاه : در صورتیکه این قسمت توسط دوربین های دیگر پوشش داده نشود باید بسته به وسعت از تعدادی دوربین برای پوشش قفسه ها و محوطه داخل فروشگاه استفاده کرد .

برچسب‌ها: