شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

عیب یابی دزدگیر اماکن عیب یابی دزدگیر اماکن

عیب یابی و رفع عیب آژیر خطا در دزدگیر اماکن

۱- در مواردی که آژیر خطا در زمان مشخصی از روز با تلورانس چند دقیقه به صدا در میاید . احتمالا خطا مربوط به نور خروشید بوده است .در این حالت عمدتا تابش نور خروشید به جسمی منعکس کننده ،باعث شکست نور به داخل چشمی شده و این عمل باعث تحریک چشم و آلارم مزاحم میشود .توجه داشته باشید که در شب نیز در بعضی از اماکن مثل مغازه ها ممکن است نور چراغ خودرو باعث این امر شود .

۲-اگر آژیر خطا بعد از تایمی نسبتا ثابت از زمان فعال کردن دستگاه به صدا در بیاید بیشترین توجه به باطری دستگاه جلب میشود .در این موارد خرابی باطری باعث جریان کشی بیش از حد از دستگاه شده و باعث آلارم مزاحم میشود .برای تست باطری هیچ وقت به تست ولتاژی بسنده نکنید . ممکن است ولتاژ ۱۲ ولت را داشته باشید ولی جریان دهی باطری شما کم شده باشد جهت تست این امر باید برق را قطع کرده بعد از چند دقیقه ولتاژ را مجددا تست نمایید .

۳-اگر بلافاصله بعد از فعال کردن دزدگیر ،آژیر به صدا در میاید باید موارد ذیل را تست کنیم :

* ابتدا از سالم بودن فیوز AUX اطمینان حاصل نمایید .

*با جامپر کردن زونها از سلامت دستگاه اطمینان حاصل نمایید .

*در صورت سالم بودن دستگاه دزدگیر اماکن به سراغ سنسورهایی که روی زون مورد نظر (زونی که آلارم میکند ) نصب هستند میرویم .سنسورها را از داخل جامپر میکنیم.اگر مشکل برطرف شد سنسور ها خراب بوده در غیر اینصورت مشکل از سیم کشی میباشد .

۴- آلارم در زمان های مختلف که عمدتا به عوامل محیطی زیر مرتبط میشود .

*باز بودن پنجره یا روشن بودن کولر که باعث حرکت کردن پرده ها شود .

*حرکت موجوات زنده مثل موش -زنبور و … در داخل ساختمان

*نزدیک بودن و یا در دید مستقیم بودن شومینه و بخاری نسبت به چشم

*آونگ های ساعت های بزرگ

 

برچسب‌ها: