شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

لیبل پرینتر چیست و برای خرید آن به چه نکاتی باید توجه شود ؟ لیبل پرینتر چیست و برای خرید آن به چه نکاتی باید توجه شود ؟

لیبل پرینتر یا بارکد پرینتر ،نوعی پرینتر است که برای چاپ بارکدهای اجناس استفاده می شود . این چاپگر ها عمدتا با پورت USB به کامپیوتر متصل می شوند . این دستگاه ها از تکنولوژی چاپ حرارتی استفاده می کنند و به دلیل بی نیازی به جوهر یا کارتریج ،از نظر اقتصادی به صرفه می باشد . در هنگام خرید این پرینتر ها باید به چند نکته مهم توجه داشت :

۱- روش چاپ :به طور کلی لیبل پرینتر ها به دو روش حرارت مستقیم و انتقال حرارت چاپ می کنند . در روش حرارت مستقیم ،دستگاه نیازمند به هیچ موارد مصرفی نیست و از نظر اقتصادی به صرفه تر است اما عیب این دستگاه ها در این است که بارکد هایی که با این روش چاپ می شوند ماندگاری زیادی ندارند .در روش انتقال حرارت ،گرما به ریبون دستگاه و سپس از آنجا به لیبل منتقل می شود که باعث می شود ماندگاری بارکد چاپ شده بیشتر شود .

۲- وضوح چاپ : برای تولید بارکدی واضح ،کاربر نیازمند یک پرینتر با وضوح بالا است .دستگاه هایی که دارای وضوح ۲۰۳ Dpi (نقطه در هر اینچ )به بالا هستند ،می توانند با کیفیت بالایی بارکد چاپ کنند .

۳- سایز لیبل :یکی از موارد مهم در انتخاب لیبل پرینتر ،توجه به سایز لیبل هاست . دستگاه هایی که با روش حرارت مستقیم چاپ می کنند معمولا کاربر را با محدودیت در انتخاب سایز لیبل مواجه می کنند در صورتی لیبل پرینتر های ریبون چنین مشکلی ندارند .

۴-سازگاری با سیستم عامل : ممکن است لیبل پرینتر شما جدید باشد و یا به هر دلیلی از ویندوزهای قدیمی پشتیبانی حمایت نکند . لذا در هنگام خرید باید به این موضوع هم توجه ویژه ای داشته باشید .

برچسب‌ها: