شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

محل قرار گرفتن دوربین مداربسته محل قرار گرفتن دوربین مداربسته

اگر در حال مطالعه این پست هستید یعنی بهترین دوربین مداربسته را منطبق با نیازهای خود خریداری کرده و میخواهید آن را نصب کنید .برای به دست آمدن بهترین زاویه دید باید دوربین را چطور و در کجا نصب کنید ؟

دوربین ها را کجا نصب کنیم ؟

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هر محیط و ساختمانی با دیگری متفاوت است . هیچ پاسخی وجود ندارد که برای همه شرایط و موقعیت ها مناسب باشد البته برخی فاکتورهای کلی وجود دارند که در بیشتر ساختمان ها به کار برده شده و مفید هستند .برای شروع میخواهیم ببینیم دوربین های مداربسته مسکونی باید در چه قسمت هایی قرار داده شوند .این نقاط به راحتی قابل یافتن و دسترسی هستند . در زمان نصب دوربین مداربسته برای نظارت بر در ورودی و استفاده از ویژگی تشخیص چهره ،دوربین باید در حدود ۱۵۰ سانتی متری زمین نصب شود . در قسمت های بیرون خانه ،بهترین مکان ها در گوشه های ساختمان با چشم انداز متقاطع است .قرار دادن دوربین به این روش امکان پوشش دو برابر را در نواحی مستعد خطر ایجاد میکند مثل موقعیت هایی که افرادی از کوچه پشتی یا خیابان به خانه نزدیک می شوند یا افرادی که به خانه رفت و آمد دارند و همچنین نظارت بر درها ،پنجره ها ،خیابان و پیاده رو فراهم خواهد شد .

زاویه دید دوربین

هر چقدر دوربین بالاتر و عقب تر نصب شود ،پوشش بیشتری از محیط فراهم میکند .البته اگر دوربینی با رزولوشن پایین دارید ،با این روش از کیفیت تصویر کم شده و عملا بلا استفاده است .قانون کلی برای تعیین محل قرا ر گرفتن دوربین مداربسته این است که بیشترین پوشش با کمترین تلاش میسر شود . به عبارت دیگر شما باید دوربین ها را به گونه ای نصب کنید که فقط فنس یادیوار را ببینید .با این روش بیشترین کارایی را از هر دوربین به دست آورده و حتی میتوانید تعداد دوربین های مورد نیاز را کاهش دهید . فاکتور دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که مکان دوربین را امتحان کرده و مطمئن شوید که قابل دسترسی نیست .

برچسب‌ها:, ,