شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

مزایای استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی : مزایای استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی :

 • شما میتوانید ویژگی های بیولوژیکی منحصر بفرد برای هر پرسنل را به طور مجزا ثبت کنید .
 • ویژگی های فیزیولوژیکی بیومتریک اثر انگشت نمیتواند تکرار و یا جعل شود از این بابت ناظران ومدیران همیشه احساس اعتماد به نفس و رضایت می کنند که آنها زمان حضور هر یک از کارمندان را می توانند با دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی به طور دقیق ردیابی کنند .

– کنترل هزینه کار و شروع به صرفه جویی در پول : بر طبق تحقیقات ،شرکت هایی که بدون دستگاه های بیومتریک حضور دارند متاسفانه از ۱٫۵ تا ۱۰ درصد از حقوق و دستمزد ناخودآگاه به دلیل خرابکاری های زمان و محاسبات اشتباه توسط کارکنان بیش از حد پرداخت می شود این ضرر برای یک شرکت با ۱۰ کارمند می تواند در سال بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار باشد .اما استفاده از دستگاه های حضور و غیاب به شما کمک می کند تا اشتباهات محاسبه را از بین ببرید .

– دستگاه های حضور و غیاب بیومتریک بر روی حضور کارکنان از راه دور نظارت می کند این تکنولوژی می تواند با دستگاه های تلفن همراه با اینترنت و نرم افزار های حضور و غیاب تحت وب ادغام شود استفاده از دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی کارفرمایان را قادر می سازد تا کارکنانی را که در نقاط دور افتاده فعالیت می کنند نظارت کنند .

بهبود رضایت شغلی کارکنان : هنگامی که کارکنان زمان اضافی را بدون امتیاز اضافی صرف می کنند ، ایم روند موجب ناراحتی های کارکنان شده اما مدیران می توانند این زمان ها را با استفاده از ساعت های حضور و غیاب در سیستم به عنوان اضافه کاری تعریف نموده و می تواند مبنای در آمدی دوم برای کارکنان باشد .

 • افزایش بهره وری کارکنانی که علاقه بیشتری به شغلشان دارند : سیستم های قدیمی به دقت این بازده را در خود نشان نمی دهند و کارمندان می توانستند بدون ثبت ساعت خروج محل کار خود را ترک نموده و یا تقلب نمایند اما دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی این موانع را حذف نموده و می توانند میزان بهره وری کارکنان فعال را تا حد بالایی افزایش دهد .
 • بهبود مسیولیت کارمندان برای مدیریت زمان : داده های جمع آوری شده با دستگاه ها و نرم افزار های حضور و غیاب یک سند حسابرسی مشخص برای زمان و تعداد روزهای حضور کارمندان را ایجاد می کند . با بهبود زمان بندی کارمندان می توانند تا به نحو صحیح زمان را مدیریت کرده و در محل کار پاسخگو باشند.
 • زمان کمتر در محاسبه حقوق و دستمزد :دستگاههای قدیمی حضور و غیاب به صورت پانچی بودند که با درج تاریخ توسط دستگاه زمان وورد و خروج را بر روی کارت ثبت می نمودند سپس در انتهای دوره ماهانه یا هفتگی روزهای حضور به صورت دستی محاسبه می کردید اما امروزه با استفاده از دستگاههای حضور و غیاب اثر انگشتی ترددها بالفاصله به صورت آنلاین ثبت شده و بر روی سرور نگهداری می شود .مدیران می توانند اجازه  اصلاحات قبل از پرداخت حقوق مانند مرخصی ،ترددهای ناقص ،ماموریت و غیره را داده و سپس سیستم حقوق و دستمزد فیش ماهانه را صادر کند .
 • نگهداری زمان : یکی از راه هایی که دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی به کارکنان کمک می کند سرعت بخشیدن به فرایند نگهداری زمان ات زیرا که کارکنان مجبور نیستند کارت ها را پانچ کنند و شرکت برای صدور آن ها هزینه ای متقبل شود آنها فقط باید با دستگاه های حضور و غیاب انگشتان دست خود را لمس کنند .
 • رفع اختلالات پرداخت : سیستم اثر انگشت پیشرفته اختلاف زمانی را با دادن دسترسی کارفرمایان به برخی تنظیمات از بین می برد . یکی از تنظیماتی که کارفرمایان به رابط کاربری دسترسی دارند این است که میتوانند نرخ پرداخت را تغییر دهند به عنوان مثال ،مدیر میتواند نرخ پرداخت را تا ۲ برابر برای افرادی که در تعطیلات با اثر انگشت خود وارد می شوند را تغییر دهند و مدیر می تواند حضور کارکنان با ساعت های اضافی را با ضریبی مناسب پرداخت نماید .
 • گزارشگیری و تجربه و تحلیل قدرتمند : به دست آوردن دید کامل از طریق گزارش گیری آسان از سیستم های حضور و غیاب شما را با توانایی تصمیم گیری در زمان واقعی مطلع می کند وبنابراین شما به راحتی می توانید داده ها را به اطلاعات قابل اجرا و ارزشمند تبدیل کنید .دسترسی فوری برای مدیران و گزارش گیری ،پرس و جو و تجزیه و تحلیل ابزار ،سازمان شما را قادر می سازد تا به طور فعال به مدیریت نیازهای کسب و کارتان بپردازید .
 • دستگاه های حضور و غیاب شامل هیچ کاغذ بازی نمی باشند و ثبت زمان های تردد کاملا به صورت سیستمی صورت می پذیرد ثبت زمان های حضور علاوه بر دستگاههای حضور و غیاب می تواند از طریق تلفنهای همراه مجهز به سنسور اثر انگشت صورت پذیرد . بدین صورت که کارکنانی که از طریق دورکاری کار خود را انجام می دهند نیز می توانند زمان حضور خود را ثبت نمایند این امر برای افرادی نظیر کارمندان نصب و سرویس می تواند موثر واقع شود .
 • هیچ گاه نگرانی برای گم کردن ندارید : بسیاری از شرکت ها هنوز هم کارت ها برای ثبت زمان ورود کارمندان استفاده می کنند .در حالی که این ایده در تئوری خوب است اما در عمل استفاده از دستگاههای حضور و غیاب کارتی از دست دادن سرمایه و زمان است و همچنین امنیت نیز در خطر است زیرا ممکن است کارت توسط شخص دیگری به هنگام ورود یا خروج ثبت گردد .
 • افزایش دقت : در سیستم های دستی زمان ثبت شده نیاز به نگهداری دارد .فرایندهای دستی می تواند منجر به تعدادی از مسایل اضافی مانند عدم توانایی خواندن دست خط و یا حتی تقلب شود اما با استفاده از دستگاههای حضور و غیاب می توانید تعداد اشتباهات و کم کاری ها را کاهش دهید .
 • بهره وری بیشتر : در پایان دوره برای پرداخت حقوق و دستمزد در فرایند دستی ، نیازمند جمع اوری کارت های زمان است .زمان لازم برای انجام این کار برای کل سازمان می تواند بسیار خسته کننده باشد حال اگر مسیولیت ها بر روی یک فرد باشد این امر چندین ساعت طول بکشد اما با استفاده از دستگاه حضور و غیاب به میزان قابل توجهی زمان برای پردازش حقوق و دستمزد کاهش می یابد و شما می توانید ساعات صرف شده برای پردازش حقوق و دستمزد دستی را تنها به چند دقیقه اختصاص دهید .
 • دستگاه ها و نرم افزار های حضور و غیاب فراموشی یک فرایند دستی را حذف می کنند و تمام سیستم شما را خودکار میکند ،اکثر کسب و کارها همان گونه که از پرداخت خودکار استفاده می کنند ،از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک که ترددها را به صورت آنلاین ثبت میکند ،استفاده می کنند .
 • افزایش رضایت کارکنان : استفاده از دستگاههای حضور و غیاب به همراه نرم افزار حضور و غیاب کارکنان را خوشحال تر می کند سبب پرداخت به موقع و دقیق می شود .نرم افزار حضور و غیاب ضریب خطاهای انسانی را نسبت به فرایند های دستی که کاغذ های زمان را دستی وارد می کنند به صفر می رساند ،همچنین مدیران به کارمندان خود اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی خود را از طریق یک پبل کاربری می دهند کارمندان هنگامی که به اطلاعات خود دسترسی دارند ،توانمند هستند و سطح توانند سازی می تواند منجر به افزایش رضایتمندی شود .
 • دستگاههای حضور و غیاب بیشتر از زمان ردیابی ،اطلاعات مفیدی در اشکال مختلف در جهت بهبود کارایی و سود آوری کسب و کار ارائه می کنند .این اطلاعات به راحتی توسط یک کلیک قابل دسترس است و حتی برخی از اطلاعات را در قالب جدول ارائه می دهد که مدیران می توانند از این قالب ها فایل خروجی برای چاپ و یا فرمت های مختلف نظیر Excel تهیه کنند .دستگاههای حضور و غیاب اثر انگشتی با اکثر سیستم های حقوق و دستمزد موجود سازگار هستند و باعث می شود پرداخت ها آسان و دقیق باشد زیرا همه آیتم ها از مرحله ثبت حضور تا پرداخت فیش حقوق ماهانه همگی از طریق سیستم انجام می پذیرد و خطاهای انسانی را از بین میبرد .

برچسب‌ها: