شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

مزایای سیستم روشنایی هوشمند مزایای سیستم روشنایی هوشمند

از مهم ترین مزایای سیستم روشنایی هوشمند جلوگیری از اتلاف انرژی الکتریکی و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد .

سیستم روشنایی هوشمند چه تاثیری بر میزان انرژی الکتریکی مصرفی ساختمان دارد ؟

ساکنین یک ساختمان مسکونی بخش زیادی از هزینه های برق مصرفی شان را برای لامپ های روشن اضافی ای پرداخت می کنند که د راغلب اوقات ناخواسته روشن می ماند .علاوه بر آن که لازم است در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و این منابع را برای نسل های بعدی نیز ذخیره نمود ، به کارگیری روش های نوین در پیاده سازی سیستم روشنایی مانند هوشمند سازی آن می تواند تاثیرات قابل توجهی در بهینه سازی مصرف انرژِی و کاهش هزینه های ناشی از آن داشته باشد .

در سیستم روشنایی هوشمند با اصلاح منابع نور و طراحی نوین میتوان میزان مصرف انرژی را به حد بالایی کاهش داد و ضمن صرفه جویی در هزینه ها ،سیستم روشنایی را بر اساس استراتژی های مختلف مدیریت نمود .

تنظیم شدت نور در سیستم روشنایی هوشمند

در سیستم روشنایی هوشمند با تنظیم شدت نور با توجه به روشنایی طبیعی محیط و کنترل هوشمند آن ،با نورپردازی و انتخاب طیف رنگی دلخواه علاوه بر دست یابی به اهداف اصلی روشنایی هوشمند در سلامت روان ،بینایی و کارایی ساکنین نیز بهبود حاصل می شود .

امکانات کنترلی و مدیریتی سیستم هوشمند در ساعات اوج مصرف نیز به کمک شما می آید و دسترسی وسایل پر مصرف به برق را غیر فعال می کند ،این امکانات به این موارد محدود نمی شود و میتوانید با هوشمندسازی ساختمان علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه ها در زمان خود نیز صرفه جویی کرده و بخشی از کارها را پیش از رسیدن به منزل و در حین کارهای دیگر انجام دهید .مثلا پیش از رسیدن به خانه ماشین لابسشویی را روشن کنید یا قهوه تان آماده می شود و بسیاری کارهای دیگر .

حتی اگر فرزندانی کنجکاو دارید که ممکن است به سراغ پریزهای برق بروند میتوانید در یک خانه هوشمند دسترسی آن ها را محدود کرده و برق اتاقشان را قطع کنید .با توجه به نور طبیعی محیط یا روشنایی مورد نیاز خود میتوانید باسیستم روشنایی هوشمند شدت نور محیط را کاهش دهید و از اتلاف انرژی جلوگیری کنید .

مدیریت و کنترل سیستم روشنایی

وضعیت سیستم روشنایی هوشمند را میتوان از طریق پنل های لمسی یا گوشی مشاهده نمود . این پنل شما را در جریان وضعیت روشنایی بخش های مختلف ساختمان ،روشن یا خاموش بودن لامپ ها ،میزان روشنایی و … قرار میدهد و میتوانید از هر جایی که باشید تنظیمات مورد نیاز را انجامدهید و روشنایی محیط را مدیریت نمایید .

تاثیر هوشمند سازی ساختمان و روشنایی آن بر امنیت

اگر قصد دارید برای مدت طولانی به سفر بروید و در خانه حضور نداشته باشید میتوانید با تنظیم سیستم روشنایی هوشمند و سیستم صوتی و برنامه ریزی آن دو ،در ساعات معینی حضور ساکنین را در خانه شبیه سازی کنید . با روشن شدن لامپ ها و پخش صداگویی در منزل حضور دارید و این ترفند دذ کاهش سرقت از منازل تاثیر قابل توجهی داشته است زیرا سارقین این خانه ها را از لیست اولویت خود خارج میکنند .

کارایی سیستم روشنایی هوشمند در ساعات اوج مصرف

برنامه ریزی سیستم روشنایی هوشمند در ساعات مختلف شبانه روز

مدیریت سیستم روشنایی هوشمند میتواند با توجه به یکی از استراتژی های پیش رو انجام شود :

زمان بندی روزانه ،هفتگی و …

با توجه به تشخیص حضور افراد در محیط

بر اساس میزان روشنایی طبیعی محیط

با توجه به سناریوی مورد نظر شما

تعریف شرایط بحرانی و خاص برای مدیریت روشنایی محیط

همگام سازی و عملکرد یک پارچه سیستم روشنایی با دیگر بخش های تعریف شده خانه هوشمند .

برچسب‌ها:, , ,