شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

میدان دید در دوربین مداربسته و میزان پوشش تصویری میدان دید در دوربین مداربسته و میزان پوشش تصویری

میدان دید در دوربین مداربسته و میزان پوشش تصویری

یکی از فاکتور های مهم در یک سیستم مداربسته کیفیت تصاویر ارسالی از دوربین ها است. با پیشرفت تکنولوژی، دوربین های مداربسته با ویژگی های خاصی به بازار آمده اند که نیاز مصرف کنندگان را به خوبی برطرف می سازند. دوربین های دیجیتال و مگاپیکسلی کیفیت تصاویر بسیار مناسبی ارائه می دهند. با این حال در کاربری های خاص این به تنهایی کافی نیست و عوامل دیگری همچون کیفیت نمایش رنگ ها، کنتراست نور و … نیز بر کیفیت تصاویر تاثیر بسزایی دارند. به ویژه آنکه شرایط جوی و آب و هوایی نیز در مکان های مختلف متفاوت بوده و بر عملکرد دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.

در شرایطی که نور محیط مناسب بوده و شرایط آب و هوایی نیز مساعداست، طبیعتا مشکلی در عملکرد دوربین ها نخواهید داشت. اما شرایط جوی نا مساعد و غیر معمول مانند بارش باران و یا هوای غبار آلود و مه گرفته قطعا بر عملکرد دوربین ها تاثیر گذاشته و اگر فاقد کارایی لازم باشند، شما را با مشکل مواجه خواهند ساخت. ذرات معلقی که در فضا وجود دارند اغلب منجر به کاهش کیفیت تصاویر می گردند و این امر باعث می شود که وضوح و جزئیات تصاویر به خوبی نمایان نباشد. این امر بالاخص برای دوربین هایی که در محیط های خارجی نصب می گردند به نوبه خود مشکل بزرگی محسوب می گردد

امروزه اکثر دستگاه های DVR و NVR در دوربین مداربسته، دارای یک پورت اتصال به شبکه اینترنت هستند. کاربر می تواند از طریق این پورت، به DVR و دوربین های مداربسته متصل به آن، دسترسی پیدا کند. دوربین های مداربسته تصویر را از طریق کابل کواکسیال یا به شکل بی سیم، به دستگاه DVR منتقل می کنند. دستگاه DVR دارای دارای یک وب سرور است و جریان ویدئویی دوربین ها را می توان از طریق مرورگرهای رایانه و لپ تاب، اپلیکیشن های گوشی های موبایل (اندروید و آیفون) مشاهده کرد. بنابراین به منظور دسترسی به دستگاه DVR از راه دور، port forwarding امری ضروری است. در این مقاله به آموزش port forwarding و اهمیت آن در سیستم های دوربین مداربسته پرداخته می شود.

میدان دید در دوربین مداربسته: میدان دید ۹۰ درجه ای، محدوده گسترده ای را با جزئیات کمتر تحت پوشش قرار می دهد.

                             میدان دید ۶۰ درجه ای،محدوده باریک تری را با جزئیات بیشتر تحت پوشش قرار می دهد.

 

برچسب‌ها:, , ,