شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

نحوه ی عملکرد جدا کننده تگ و خنثی کننده لیبل نحوه ی عملکرد جدا کننده تگ و خنثی کننده لیبل

جدا کننده تگ چیست ؟

منظور از تگ ،تگ های امنیتی ،تگ ضد سرقت لباس ،تگ دزدگیر فروشگاهی یا گیت دزدگیر میباشد .با ظاهر ساده دارای مکانیزم پیچیده ای است و دارای دو قسمت مغناطیسی و بدنه می باشد . آهنربای داخل محفظه جدا کننده یک عدد نیست بلکه مجموعه ای از چندین آهنربا میباشد که باعث میشود قدرت بالایی داشته باشد و هرچه قدر این تکه ها بزرگتر و بیشتر باشد مکانیزم عمل جداکننده نیز با قدرت بیشتری می باشد و راحت تر و سریعتر عمل میکند .کلمه گوس در مگنت یا جداکننده عبارتیست که قدرت آن را مشخص میکند .معمولا فروشنده ها اعلام میکنند که یک مگنت ۱۲ هزار گوس می باشد ۱۲ هزار گوس یعنی دارای ۴ آهنربای قوی در کنار هم .

جداکننده های تگ یا مگنت ها از لحاظ مشکل ظاهری متفاوت می باشند . جداکننده تخم مرغی ،جداکننده تگ گلفی ،جداکننده تگ لبه دار ،جداکننده ها برای تگ های AM , RF  یک نوع می باشند یعنی تمامی موارد برای هر دو تکنولوژی قابل استفاده می باشد حتی از لحاظ فرکانس کاری نیز ما جدا کننده یکسان داریم .همچنین نوعی جداکننده برقی داریم که به طور کلی به آن جداکننده تفنگی میگویند و اغلب برای نوع خاصی از تگ طراحی شده است .

خنثی کننده  لیبل چیست ؟ خنثی کننده لیبل AM ، RF دارای پد مغناطیسی می باشد که وقتی لیبل را روی آن یا با فاصله از آن نگه میداریم با بوق کوتاهی آن را خنثی میکند و یا به اصطلاح لیبل را می سوزاند . خنثی کننده به صورت فرکانسی و امواج لیبل را خنثی میکند و در هنگام خنثی کردن صدای بوق کوتاهی می آید و چراغ روشن میشود که به کاربر اعلام میکند عمل موفقیت آمیز بوده و البته مدل های معمولی نیز وجود دارد که صدای بوق ندارد و این تفاوت باعث در قیمت می شود .

برچسب‌ها:,