شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

نصب ، نگهداری و تنظیم گیت فروشگاهی نصب ، نگهداری و تنظیم گیت فروشگاهی

نکاتی لازم که باید در مورد نصب ،نگهداری و تنظیم گیت فروشگاهی بدانیم :

اگر بخواهید در اسپلوسکوپ میزان نویز را در محیط گیت فروشگاهی مشاهده نمایید باید همه ی بارهایی را که به برق متصل هستند (مثل همه چراغ ها ،وسایل برقی که در محیط وجود دارند ) را روشن نمایید تا این امکان وجود داشته باشد که گیت ها را با بدترین وضعیت موجود تنظیم کنید .اگر چیزی غیر از این باشد این تنظیمات نا معتبر خواهد بود .

این امکان وجود دارد که وسایل برقی مثل تلویزیون و مونیتورهای لامپ تصویری در عملکرد گیت ها مشکلاتی را ایجاد نماید و در نهایت موجب شوند تا عملکرد گیت های دزدگیر فروشگاهی دچار مشکل شود و ایده آل تر ان است که حداقل ۲ متر از آنتن ها (Antennas) بخصوص آنتن گیرنده فاصله پیدا کند .

اغلب دیده می شود که لامپ های LED در نزدیکی آنتن ها قرار گرفته اند و به همین شکل تغذیه شان از سوئیچینگ انجام  می شود و می توانند موجب ایجاد آلارم خطا و یا از کار افتادن دستگاه شوند . برای اینکه ما بتوانیم این تاثیرات مخرب لامپ را روی کارکرد دستگاه کم کنیم بهتر است از شاخه هایی از این لامپ ها که به آنتن گیرنده نزدیکتر هستند را از مدار خارج نماییم .

نصب ،نگهداری و تنظیم گیت فروشگاهی گیت سنتر

به دلیل تشعشع هایی که امواج سوئیچینگ فرکانس بالا در لامپ های کم مصرف با توان ۴۰ وات به بالا با جنس نا مرغوب دارند اگر در مجاورت آنتن قرار بگیرند این امکان وجود دارد که موجب پایین آمدن کارکرد گیت فروشگاهی شوند . برای اینکه این اثر مخرب این گونه لامپ ها را کاهش بدهیم باید از آنتن گیرنده چیزی حدود ۲ متر آنها را با فاصله قرار بدهیم یا اینکه لامپی که بزرگ است را از مدار خارج نماییم و از دو لامپ یا چند لامپی که مجموع وات های آن مشابه وات لامپ بزرگ است استفاده نماییم .

به اصطلاح لامپ های مهتابی نیم سوز با لامپ های کم مصرف نیم سوز دل می زنند (مطابقت ندارند )این امکان وجود دارد که موجب از کار افتادن کامل گیت گردد .

ایده آل تر است تا آنتن گیرنده به دور (منظور اطراف جعبه )جعبه فیوز و یا جعبه تقسیمی که تمامی کابل های برقی در آن موجود هستند نصب گردد .

بالاست ها یا همان ترانس های الکترونیکی با ولتاژ ۱۰ کیلو ولت به بالا این امکان را دارند که موجب اختلال در عملکرد گیت های دزدگیر لباس شوند . این ترانس ها دارای بدنه پلاستیکی هستند و باید دقت کنید که این بدنه پلاستیکی نمی تواند از پخش شدن تشعشع امواج ولتاژ بالا و فرکانس بالا در فضا جلوگیری نماید .این گونه بالاست ها که معمولا هم از کشور چین وارد می شوند بالاست هایی هستند که جنسی نامرغوب داشته اند و همچنین استاندارد هایی نظیر استاندارد اولیه در آنها رعایت نشده است به همین جهت گاهی برخی از امواج توسط این بالاست ها منتشر می شوند که این فرکانس پایه یا هارمونیک های آن در محدوده ی فرکانسی گیت ها می باشد .این امواج هم از درون مدار بالاست ها می توانند تشعشع کنند و هم به واسطه لامپ های نئون در فضا قابل تشعشع می باشند . بدین ترتیب شما باید حتما فاصله متناسب آنتن با لامپ های نئونی را در نظر داشته باشید .و در آخر آن چیزی را که باید مد نظر بگیریم راهکار حل نمودن مشکل احتمالی نئونی می باشد . در واقع تعویض بالاست یا ترانس هسته ای اهنی خواهد بود . بدلیل اینکه ترانس های هسته اهنی هیچ گونه تشعشع های الکترومغناطیسی فرکانس بالا را نخواهد داشت و همچنین صدمه ای به عملکرد دستگاه وارد نخواهند نمود .

هنگام نصب گیت فروشگاهی در صورتی که یک رگال لباس به آنتن نزدیک باشد (چیزی حدود یک متر ) به مشتریان همواره توصیه می شودکه  به لباس های آن رگال ها تگ نزنید و یا اینکه در صورتی که آنتن ها به ویترین فروشگاه مشرف باشند توصیه می گردد که  به لباس ها و آن مانکن ها داخل ویترین تگ نزند بدین ترتیب وجود آن تگ ها موجب ایجاد اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد .به صورت کلی برای سیستم های دو پایه ایده ال تر این است که فاصله یک متری و همچنین برای آنتن ها ی تک پایه با فاصله های ۱/۵ متری هیچ تگی از پشت آنتن دزدگیر پوشاک قرار داده نشود .

در صورتی که این نکته رعایت نشود موجب میگردد تا تگ های  که ذکر کردیم در دستگاه اختلال ایجاد نمایند و موجب آلارم خطا در دستگاه می گردند .همچنین توسط آنتن ها درگاه ورودی پوشش داده شده کمتر از ۱/۲ متر بوده است .پس پیشنهاد میشود توان فرستنده پایین بیاید تا به این شکل موجب تحریک شدن تگ های ذکر شده نگردد .

از قرار دادن باکس هایی در فضاهای بسته (مانند کمد دیواری یا کشو )باید اساسا جلوگیری شود بدین دلیل که قطعات درون باکس به تبادل پیرامون خود نیاز داشته اند .

اگر آب روی آنتن یا  روی باکس الکترونیکی ریخته شود موجب می شود تا صدمه های خیلی جدی به دستگاه وارد شود و این چنین که این علت شامل گارانتی نیست .

حتما فراموش نکنید که آنتن را در نزدیکی اشیا بزرگ فلزی مثل ستون های فلزی (قابل مقایسه با ابعاد آنتن ها )اصلا قرار ندهید .

هر یک از آنتن ها بخصوص آنتن فرستنده باید چیزی حدود ۲۰ سانتی متر نسبت به اشیاهای که جنس آنها فلز است(همانند ستون های آهنی )فاصله داشته باشند اگر غیر از این باشد دستگاه از کالیبراسیون خارج می گردد و باید دوباره نصب شود و همچنین تنظیم مجددا انجام گیرد و اگر که فاصه کمتر از ۱۰ سانتی متر باشد دستگاه خیلی ضعیف عمل خواهد کرد .پس ضروری است که در این قسمت بیان کنیم که می توانیم با استفاده از این جامپر های که به تنظیم بانک خازنی مربوط هستند ویژگی های آنتن را با اشیای فلزی پیرامون آن آنتن تطبیق بدهیم

بهتر می باشد از پریزی ، برق دستگاه را تهیه  کنیم که برق این پریز از فیوزهای فروشگاه قطع و وصل می گردد .

به منظور حفاظت نمودن از دستگاه ،یک تایمری قرار داده شده است که اگر دستگاه ۱۶ ساعت به صورت دائم روشن باشد بعد از طی این مدت زمان ،خود دستگاه را ، تایمر Stand  by، می نماید و در جهت راه اندازی مجدد آن باید این دستگاه به حالت ریست در بیاید یعنی به عبارتی دیگر یک بار دستگاه خاموش و روشن گردد.

در زمان تنظیم نمودن تنظیمات نصب برد باید همواره دقت شود که پیچ های تنظیم به ارامی و با آرامش چرخانده شوند تا هیچ گونه آسیبی به آن وارد نشود .

به علت سنگرون بودن دستگاه به واسطه برق ورودی هرگونه متصل کردن برق ورودی باکس الکترونیکی به هر نوع یو پی اس و یا اینورتر ممنوع خواهد بود .

اگر که مقدار نیوز ورودی برق دستگاه(نویز هدایتی ) زیاد باشد و یا اینکه مقدار نویزهایی که از محیط تشعشع می شود زیادتر باشد برای عملکرد باکس گیت دزدگیر ورژن ۳۶۳۶ باید حتما بدنه باکس را به یک ارت متصل نمایید .

لوله های آب و لوله های گاز و چهارچوب های فلزی درب به ترتیب میتوانند از جمله مناسب ترین ارت های ( Earth) به شمار بیایند که در مکان های فروشگاهی میتوانیم به نمونه های آنها اشاره نماییم .

اگر که تمایل داشته باشید از لیبل به جای تگ استفاده کنید باید دقت کنید که حساسیت دیجیتال دستگاه خود را در حالت HIGH قرار دهید و همچنین به دنبال آن حساسیت آنالوگ را خاموش کنید . پس این طبیعی است که در محیط هایی که نویز زیاد وجود دارد به دلیل اینکه لازم است حساسیت دستگاه در جهت کاهش آلارم خطا پایین بیاید استفاده نمودن از لیبل در این شرایط مناسب نیست .

اگر که در فروشگاهی هستید که زیادتر از یک درب دارد بهتر است از یک دستگاه استفاده شود که برق همه ی دستگاهها را از یک پریز مرکزی تهیه کند تا دستگاه در وضعیت تمام سنگرون کار نماید .

 

برچسب‌ها:,