شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

چرا از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه استفاده می‌کنند؟ چرا از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه استفاده می‌کنند؟

چرا از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه استفاده می‌کنند؟

دوربین مدار بسته در فرودگاه

یکی از مهم‌ترین مکان‌هایی که استفاده از دوربین مدار بسته در آن بسیار مهم و ضروری است فرودگاه می‌باشد. فرودگاه‌ها پتانسیل بالایی برای تهدیدها و آسیب‌های امنیتی دارند. استفاده از فناوری دوربین مدار بسته در فرودگاه باعث می‌شود تا خطرات جانی کاهش یابد و امنیت مسافرین و کارمندان در حد زیادی تامین شود. امروزه در بسیاری از فرودگاه‌های جهان از دوربین‌های مدار بسته در طیف وسعی استفاده می‌شود، بعضی از این دوربین‌ها قدیمی هستند و امکانات دوربین‌های مدار بسته هوشمند را دارا نیستند که این موضوع به مرور زمان می‌تواند باعث دردسر و مشکل شود. ما در این مطلب در مورد ضرورت استفاده از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه‌ها و نکاتی مفید در مورد دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه‌ها به شما ارائه می‌دهیم. امیدواریم مطلب زیر برای شما مفید واقع شود.

۱) جلوگیری از جرم و جنایت

یکی از مهم‌ترین و واضح‌ترین دلایل نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه جلوگیری از جرم و جنایت است. به راحتی می‌توان تاثیر دوربین مدار بسته را بر روی رفتار افراد مشکوک مشاهده کرد. افراد این آگاهی را دارند که در صورت انجام هر کار غیر قانونی توسط دوربین‌های مدار بسته شناسایی و توسط مامورین فرودگاه دستگیر می‌شوند. وجود دوربین‌های مدار بسته این اجازه را به کارکنان امنیتی خواهد داد تا بتوانند هر رفتار مشکوک را به راحتی شناسایی کنند.

۲) نظارت بر فعالیت‌های کارمندان

یکی دیگر از دلایل استفاده از دوربین مدار بسته در فرودگاه نظارت بر فعالیت‌های مسافرین و کارمندان است. دوربین‌ها می‌توانند رفتار کارکنان را تحت نظر داشته باشند تا در صورت هر گونه تخلفی، مامورین بلافاصله اقدام کنند. نظارت بر کار کارمندان در فرودگاه یک عمل محتاطانه محسوب می‌شود. با استفاده از دوربین‌های مدار بسته اگر کارکنان رفتار غیر حرفه‌ای و نامناسبی با مسافرین داشته باشند با کارکنان برخورد می‌شود.

دوربین مدار بسته در فرودگاه

۳) نظارت در هر زمان و هر مکان

دوربین مدار بسته در فرودگاه فعالیت‌های موجود در فرودگاه را به وسیله شبکه یا اینترنت در اختیار گمرک، پلیس، بیمارستان و آتش‌نشانی می‌گذارد. با استفاده از شبکه و اینترنت می‌توان با گوشی، تبلت و کامپیوتر فعالیت‌ها را زیر نظر گرفت. در ارتباط بودن همه‌ی این مراکز باعث می‌شود در زمان بروز هر نوع مشکلی به سرعت بتوان رسیدگی کرد.

۴) توقف‌های طولانی و مشکوک

بسیاری از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه سیستم نظارت هوشمندانه دارند. این بدین معنی است که از نرم افزارهای پیشرفته‌ای برای تشخیص چهره و فعالیت‌های خاص استفاده می‌شود. با استفاده از این دوربین و نرم افزارهای پیشرفته آن می‌توان ماشین‌های پارک شده برای مدت زمان طولانی را شناسایی کرد.

۵) تشخیص چهره

با استفاده از دوربین‌ مدار بسته در فرودگاه امکان تشخیص چهره فرد به فرد وجود دارد. اگر فردی تحت تعقیب باشد با استفاده از دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه به سرعت شناسایی و دستگیر می‌شود. با استفاده از نرم افزارها چهره‌ی افراد در سیستم ذخیره می‌شود و در صورت شناسایی چهره را تشخیص می‌دهد.

چه نکاتی را هنگام نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه باید در نظر گرفت

آیا در فرودگاه سابقه جنایت و اختلالات وجود داشته است؟

در حال حاضر چه دوربین‌هایی در فرودگاه وجود دارند؟

تعداد پست‌های بازرسی در فرودگاه کم است؟

کدام مناطق نیاز به نصب دوربین مدار بسته در فرودگاه دارند؟

دوربین مدار بسته در فرودگاه در چه مکان‌هایی نصب می‌شود؟

تمامی ورودی‌ها و خروجی‌های فرودگاه

تمام مناطق فرودگاه باید تحت نظارت باشد

مناطقی که مسافران شناسنامه‌های خود را تحویل می‌دهند

ایستگاه‌های بازرسی در کل فرودگاه

مکانی که وسایل حمل و نقل کارکنان وجود دارد

دروازه‌ها و پایانه‌ها

تمام راهروها مورد استفاده در فرودگاه

مناطق محدود و امنیتی

محوطه سراسری فرودگاه

رستوران و کافی شاپ‌ها در فرودگاه

محل انتظار مسافرین در فرودگاه

مکان‌هایی که در آن‌ها وسایل حمل و نقل عمومی پارک می‌شود

نصب دوربین‌های مدار بسته در مکان‌های مناسب و استراتژیک باعث می‌شود نظارت و کنترل افراد بسیار آسان شود. دوربین‌های مدار بسته‌ای که در فرودگاه نصب می‌شوند علاوه بر قابلیت ویدیویی قابلیت صوتی نیز دارند. این دوربین‌ها تصاویر روشن و واضحی را با صدای بی عیب و نقص ضبط می‌کنند. بهتر است در مورد اینکه در کدام مکان‌ها می‌خواهید دوربین‌های مدار بسته را نصب کنید از قبل تحقیقات گسترده‌ای انجام دهید.

امکانات دوربین‌های‌ مدار بسته در فرودگاه

کیفیت بالا در نظارت تصویری

انتقال سیگنا‌ل‌های ویدئویی

پخش زنده

شبکه‌های دیجیتال

پردازش تصویر هوشمند

ادغام کانال‌های صوتی

انعطاف پذیری بالا

نکته‌های جالب در مورد دوربین مدار بسته در فرودگاه

بعضی از افراد اعتقاد دارند استفاده از دوربین‌های مدار بسته حمله به حریم خصوصی آن‌ها می‌باشد.

کارکنان فرودگاه علاقه ندارند همیشه در حال کنترل باشند.

نصب دوربین‌های مدار بسته در فرودگاه هزینه‌ی زیادی دارد ولی با همین هزینه امنیت صدها و هزاران نفر تامین می‌شود.

دوربین‌های مدار بسته توانایی ذخیره کردن صدها ویدیو در فرودگاه را دارند.

 

 

برچسب‌ها: