شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

نصب دوربین مداربسته در پارکینگ عمومی نصب دوربین مداربسته در پارکینگ عمومی

هدف اصلی یک سیستم مداربسته در کسب و کار ها ،بهبود کیفیت خدمات و امنیت و جلوگیری از سرقت و سایر جرایم است .البته که دوربین ها نمیتوانند از وقوع جرایم جلوگیری کنند ،اما میتوانند به عنوان یک عامل بازدارنده عمل کنند که منجر به کاهش فعالیت نرخ جرم در ناحیه تحت نظارت میشود . به همین دلیل است که در تمامی مراکز عمومی اعم از فروشگاهها ،بیمارستانها ،ادارات ،سازمانها و ارگانهای دولتی ،پارکینگ های بزرگ و عمومی برای حفظ امنیت افراد و اموال آنخا ضروری است تا از دوربین مداربسته استفاده گردد .سیستم های مداربسته جدید دارای قابلیت های فراوانی هستند علی الخصوص که از تکنولوژی هوشمند نیز بهره میبرند و به همین دلیل به راحتی میتوانند پاسخگوی نیازهای امنیتی و نظارتی در اماکن مختلف باشند . این دوربین ها مجهز به نرم افزار های مدیریتی قدرتمندی هستند که از انواع قابلیت های تصویری اعم از شمارش افراد ،تشخیص نفوذ ،تشخیص پلاک و … پشتیبانی میکند .

مزایای نصب دوربین مداربسته در پارکینگ

۱-شناسایی سارقین :سارقین به راحتی میتوانند در بخش های مختلف پارکینگ پنهان شوند . شما میتوانید پتانسیل وقوع سرقت را با مانیتورینگ محل از طریق سیستم مداربسته خود کاهش دهید و شواهد را ثبت کنید .

۲-جلوگیری از سرقت خودروها :پارکینگ ها مانند یک معدن طلا برای سارقین هستند .علاوه بر سرقت خودرو لوازم موجود در اتومبیل ها نیز در معرض خطر می باشند .شما میتوانید با تجهیز پارکینگ توسط سیستم مداربسته احساس امنیت را برای مشتریان خود هنگاهی که از اتومبیل خود دور هستند فراهم کنید .

۳-تشخیص دستکاری دوربین توسط خرابکاران :هنگامی که دوربین توسط افراد خرابکار مورد دستکاری (مانند تغییر زاویه دید ،فوکوس و پوشاندن لنز با پارچه یا اسپر ی ،دوربین با استفاده از قابلیت ضد دستکاری (Tampering Detection ) خود میتواند با فعال کردن سیستم آلارم فرد خاطی را شناسایی کند .

پارکینگ های عمومی عمدتا به دوبخش داخلی که شامل ساختمان پارکینگ و فضای بیرونی آن است تقسیم میگردند .که هر دو فضا نیز نیازمند فعالیت نظارت و رسیدگی هستند . حتی بخش بیرونی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است .زیرا در بسیاری از پارکینگ ها فضای بیرونی نیز مورد استفاده برای پارک خودرو ها قرار میگیرد .

فضای داخلی پارکینگ

ساختمان اصلی یک پارکینگ بزرگ مهم ترین بخش آن است زیرا در یک فضای سر بسته قرار دارد که ممکن است از روشنایی خوبی نیز برخوردار نباشد . همچنین کنترل و مدیریت آن در هنگام بروز احتمالی جرم و یا تصائفات سخت تر از یک محیط روباز است .

-استفاده از دوربین های چند سنسوره :

یکی از راهکارهای جالب استفاده از دوربین های چند سنسوره پانورامیک است این دوربین ها با داشتن ۴ تا ۸ عدد سنسور میتوانند تصاویری پانورامیک با زوایای ۱۸۰ یا ۳۶۰ درجه از محیط به دست دهند وفضای بزرگی از محیط را پوشش دهند .

-استفاده از دوربین های مخصوص شب :

فضای داخلی پارکینگ ها معمولا از روشنایی مناسبی برخوردار نیست ودر تاریکی دید مناسبی نخواهید داشت .اما برای حل این مشکل میتوانید از دوربین هایی که برای نور بسیار کم ساخته شده اند استفاده کنید .طراحی این دوربین ها به نحوی است که در کمترین روشنایی نیز تصاویر واضح و با کیفیتی ارائه میکنند .

ایستگاه های کنترل عبور و مرور خودروها 

در ابتدای ورودی و خروجی هر پارکینگی ایستگاه هایی قرار گرفته که خودروها پس از یک ایست کوتاه در آنها و پرداخت وجه به مسیر خود ادامه می دهند . این مکان ها به دلیل ایجاد ترافیک در تردد خودروها از اهمیت بالایی برخوردارند .

-استفاده از دوربین های شمارشگر : اصطلاحا به دوربین هایی که توانایی شمارش و تشخیص پلاک خودروها را دارند دوربین های مداربسته ANPR گفته میشود .با وجود این دوربین در ایستگاه های پرداخت وجه به راحتی میتوان از تعداد و مشخصات پلاک هر خودرویی که وارد پارکینگ میگردد مطلع شد .

-استفاده از دوربین های WDR دار : درب های ورودی و خروجی اغلب در معرض تابش مستقیم نور افتاب هستند همین امر منجر میشود تا تصاویر کیفیت خوبی نداشته باشند اما با استفاده از قابلیت تا حد زیادی این مشکل برطرف میگردد .

-نمایشگر های LED : اگر قصد دارید تا یک سیستم کاملا مکانیزه در پارکینگ داشته باشید میتوانید از نمایشگر هایی که تعداد پارکینگ های خالی و محل دقیق آنها را نمایش می دهند استفاده نمایید .

کنترل محیط اطراف پارکینگ

محیط بیرونی پارکینگ نیز به بخش های مختلفی تقسیم میگردد که هر کدام به صورت جداگانه باید باراهکارهای مناسب تجهیز گردند .به طور کلی برای مدیریت و مانیتورینگ فضای بیرونی از دوربین های اسپیددام یا گردان استفاده میگردد .

اتاق های نگهبانی

اتاق های نگهبانی یا حراست در مجموعه های بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار اند زیرا تمامی وقایع مهم از این قسمت کنترل و نظارت میگردند .برای این قسمت میتوان از انواع مختلفی از دوربین ها استفاده نمود .اما دوربین های Fish-eye با تصاویر ۱۸۰ درجه میتواند گزینه مناسبی برای این مکان ها باشند .

مرکز مدیریت

مهم ترین قسمت در یک سیستم مداربسته مرکز مدیریت اطلاعات آن است زیرا دسترسی به آن مساوی است با نفوذ به هسته اصلی اطلاعات یک سیستم مداربسته . به همین دلیل انتخاب مکان مناسب برای این قسمت که دور از دسترس افراد باشد از اهمیت بالایی برخوردار است .

 

 

برچسب‌ها: