شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

نصب دوربین مداربسته در آپارتمان و پارکینگ نصب دوربین مداربسته در آپارتمان و پارکینگ

نصب دوربین مداربسته میتواند در پارکینگ نیز انجام شود .آپارتمان هایی که پارکینگ آنها در قسمت جلوی درب ورودی ساختمان قرار گرفته شده است و فاقد حیاط می باشند معمولا ساکنین آن برای امنیت و حفظ و حراست از خودروها اقدام به نصب دوربین مداربسته می نمایند .نصب دوربین مداربسته در پارکینگ آپارتمان ها بهتر است از انواعی باشد که قابلیت دید در شب را نیز دارند .زیرا بعضی ساختمان ها نگهبانی نداشته و در شب نیاز به مراقبت از خودروها پیدا میکنند .لذا نصب دوربین مداربسته در این چنین مکان هایی بسیار کاربردی می باشد . نصب دوربین مدار بسته علاوه بر پارکینگ آپارتمان ها می تواند در پارکینگ های عمومی و یا پارکینگ اداره ها و شرکتها نیز انجام شود .در واقع پارکینگ به دلیل اینکه تعداد زیادی خودرو در آن پارک میشود همیشه باید زیر نظر قرار بگیرد و کار نظارت بر آن شبانه روزی انجام شود .لذا انواع دوربین دید در شب بهترین دوربین برای این مکانها به حساب می اید . نصب دوربین مداربسته هم میتواند داخل پارکینگ و در جلوی درب ورودی و درب خروجی آن قرار بگیرد تا در صورت نیاز به مشاهده بتوان تمامی محیط را تحت پوشش قرار داد .

قانون نصب دوربین در ساختمان

چنانچه مجمع عمومی ساختمان با اکثریت آراء نصب دوربین مداربسته را جهت کنترل افراد در قسمت های مشترک آپارتمان تصویب نکرده باشد ،اگر برخی از مالکین اقدام به نصب دوربین مداربسته کرده باشند عملی غیر قانونی انجام داده اند طبق ماده ۶ قانون تملک آپارتمان ها اداره امور مربوط به قسمت های مشترک باید مطابق قرارداد فی مابین اکثریت مالکین ساختمان باشد .

محل های متفاوت نصب دوربین مداربسته از نظر قانونی – قانون نصب دوربین

۱- نصب دوربین مداربسته در محیط های عمومی

در رابطه با نصب دوربین مداربسته در محیط های عمومی در حال حاضر هیچ گنه منع قانونی وجود ندارد .منع قانونی این مکان ها تنها در صورتی  به وجود می اید که این محیط در اطراف مکان های حساس مانند پادگان ها ،پایگاه های هوایی و … باشد .

۲-نصب دوربین مداربسته در محیط مشاعات

در رابطه با نصب دوربین در مشاعات مانند حیاط ساختمان ،پارکینگ ،راه پله و غیره … نیاز به تایید کتبی از اعضای مجمع ساختمان خواهد بود .در صورت تایید مجمع بر نصب دوربین مداربسته این نظر بر نظر منفرد ساکنین ارجعیت خواهد داشت . در صورت وجود مشکل در مسیر دریافت تایید مجمع اعضای ساختمان میتوانند از طریق دریافت مجوز کتبی اقدام به نصب دوربین در محیط های مشاعات کنند .

۳- نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی

به صورت کلی نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی دارای بیشترین حساسیت است . محیطهای خصوصی شامل محیطهایی خواهد شد که به حریم شخصی افراد مربوط خواهد شد (محیط داخلی منزل ،اتاق خواب افراد ،اتاق رخت کن و … )نصب دوربین مداربسته در محیط های خصوصی تنها با داشتن مجوز رسمی امکان پذیر خواهد بود .

۴- نصب دوربین مداربسته مخفی

نصب دوربین مداربسته مخفی به هر نحو (در محیطهای مشاع یا خصوصی )نیازمند مجوز است .در صورت شکایت به واسطه نصب دوربین مخفی حتی در منزل خود فرد ،این موضوع میتواند به پرداخت جریمه سنگین یا تعقیب قضایی منجر شود .

 

برچسب‌ها: