شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

نصب میکروفن دوربین مداربسته نصب میکروفن دوربین مداربسته

هدف از نصب میکروفن یا استفاده از دوربین های مداربسته میکروفن دار این است که علاوه بر ضبط و ماهده تصاویر ،صدای محیط نیز شنیده و ضبط گردد .

انواع میکروفن دوربین مداربسته

سه نوع رایج میکروفن در بازار ،میکروفن باکسی ،گلفی و زغالی میباشد .از مزایای میکروفن باکسی میتوان به قدرت بالاتر آن و از مزایای میکروفن زغالی میتوان به سایز کوچکتر آن که موجب سهولت تعبیه آن در مکان های مختلف میشود اشاره کرد .

این میکروفن ها دارای دو فیش آماده پرس شده می باشند ،یک فیش مادگی RCA یا AV برای انتقال صدا و یک فیش برق آداپتوری که جهت تامین انرژی برق مورد نیاز میکروفن به کار می رود .

نصب میکروفن در سیستم آنالوگ و IP اندکی متفاوت است . در سیستم مداربسته آنالوگ و HD میکروفن به صورت مستقیم از طریق کابل به دستگاه DVR متصل می شود ،اما در سیستم مداربسته IP معمولا میکروفن به خود دوربین متصل می شود و در مصرف کابل صرفه جویی زیادی می شود .در فواصل کوتاه میتوان از کابل های برق و در فواصل طولانی تر و همچنین جهت جلوگیری از اختلالات ناشی از نویز میتوان از کابل کوآکسیال مانند RG59 استفاده نمود .

اطلاعات پیش از نصب

پیش از نصب میکروفن باید به چند نکته توجه کنید .مهمترین نکته این است که تعداد کانالهای صدای DVR شما کمتر از میکروفن های شما نباشد . در صورتی که مشتری نیاز به نصب میکروفن داشت باید حتما این نکته را در هنگام انتخاب DVR مد نظر قرار داد .دومین نکته نوع فیش ورودی صدای موجود بر روی DVR است .در برخی DVR ها این فیش به صورت BNC و در برخی به صورت Av است . باید پیش از نصب میکروفن از نوع فیش اطلاع پیدا کنید تا بتوانید اتصالات مناسب آن را تهیه کنید .

مراحل نصب

۱-میکروفن دارای دو فیش متفاوت است . یکی به شکل فیش AV که برای انتقال صدا مورد استفاده قرار میگیرد و دیگری به شکل فیش آداپتوری که برای تغذیه میکروفن استفاده می شود .این دو فیش را شناسایی کنید .

۲-تغذیه میکروفن را وصل کنید .میکروفن ها نیز مانند دوربین های مداربسته نیاز به برق ۱۲ ولتی دارند . معمولا مصرف میکروفن ها به صورت کسری از آمپر است پس میتوانید از طریق یک آداپتور دوربین مداربسته و میکروفن را به صورت همزمان متصل کنید .برای اتصال تغذیه به میکروفن حتما از فیش استفاده کنید . سعی کنید به هیچ عنوان سر سیم را نچینید .

۳- فیش Av را سر کابل وصل کنید وصل کردن فیش Av نیز مشابه BNC است مغزی را به مغزی فیش و شیلد را به بدنه وصل کنید .

۴- کابل صدا را وصل کنید . معمولا برای بسیاری از نصاب ها این سوال مطرح میشود که از چه کابلی برای انتقال صدا استفاده کنیم .در متراژهای پایین حتما کابل برق ساده ۲*۰٫۵ هم میتوانید صدا را انتقال دهید اما در صورت زیاد شدن فاصله بهتر است از کابل کواکسیال برای این کار استفاده کنید .

۵-کابل صدا را به DVR وصل کنید در این قسمت باید با توجه به فیش موجود بر روی DVR فیش کابل را نیز نصب کنید . توجه داشته باشید که در صورتی که دوست دارید تمامی کابلها را به صورت BNC وصل کنید میتوانید از رابط های BNC به AV برای اتصال فیش BNC به ورودی AV موجود بر روی DVR استفاده کنید .

۶-پیش از وصل میکروفن به DVR باید از خروجی صدای دستگاه یک کابل به یک بلندگو یا هدفون برای شنیدن صدا وصل کنید . این کابل نیز معمولا با فیش AV متصل میگردد .

۷-پس از اتصال بلندگو به دستگاه در تنظیمات دستگاه صدای دوربین مورد نظر را فعال کنید . حال باید قادر به شنیدن صدای میکروفن باشید . در صورتی که صدای صوت در میکروفن میشنوید صدای بلندگو ها را کمتر کنید .

۸-توجه داشته باشید که میکروفن برای تنظیم صدا دارای یک ولوم داخلی کوچک است . سعی کنید ولوم را تغییر ندهید . بهترین جایگاه برای ولوم حدود وسط آن است .

برچسب‌ها:,