شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

هارد مناسب دوربین مداربسته هارد مناسب دوربین مداربسته

هارد دیسک یکی از بخش های اصلی دوربین مداربسته است . تمام اطلاعات و تصاویر ضبط شده دوربین های مداربسته در هارد دیسک نگهداری می شود . هدف نصب دوربین های مداربسته هم نگه داشتن اطلاعات و تصاویر مهم است ، هارد دیسک از اهمیت زیادتری نسبت به سایر تجهیزات برخوردار است . حال باید بدانیم هارد دیسک مناسب دوربین مداربسته چه نوعی است .

هارد دیسک  ( Refurbished ) یا رفرش شده برای دوربین مداربسته

شاید دیده باشید که برخی فروشندگان هارد را با قیمت هایی تا ۳۰ درصد یا بیشتر ارزانتر نسبت به نمایندگی های اصلی فروش و یا فروشندگان عمده بفروش می رسانند .با کمی تحقیق در مورد این نوع هارد ها به این نتیجه رسیدیم که این محصولات ،نو نیستند و بعبارتی تعمیر شده می باشند . اما هاردهایی که اصطلاحا رف نامیده میشوند یا تعمیر شده (refurbished ) به چه هاردهایی گفته میشود ؟ جواب این است که هارد خراب و معیوب پس از جمع آوری در کارگاههای تخصصی یا کارخانه سازنده تعمیر شده و بایک لیبل دوباره روانه بازار میشوند .اما در مورد کارکرد این نوع هاردها همه چیز به بخت و اقبال خریدار مرتبط است و نمیتوان انتظار خاصی از این نوع هارد داشت .

به طور کلی هاردهای تعمیر شده :

مناسب کامپیوتر شخصی :پیشنهاد نمیشود

دوربین مداربسته آنالوگ :پیشنهاد نمیشود

دوربین مداربسته AHD :پیشنهاد نمیشود

دوربین مدار بسته آی پی :پیشنهاد نمیشود

دوربین مداربسته HDSDI :پیشنهاد نمیشود

هارد دیسک معمولی لیبل سفید (وسترن )برای دوربین مداربسته

هارد دیسک های معمولی استفاده زیادی در Pc یا کامپیوترهای دسک تاپ شخصی دارند و معمولا بیشترین فروش را در کل موجودی هارد جهان داشته باشند .قیمت این نوع هاردها بسیار مناسب بوده و عمر مفید بالای ۵۰ سال برای کامپیوتر های خانگی دارند .اما این هاردها چقدر برای دوربین مداربسته مناسب هستند ؟در سیستمهای دوربین مداربسته آنالوگ این نوع هارد ها تقریبا بدون مشکل می توانستند چند سالی دوام بیاورند ،البته باید این را در نظر گرفت که کیس DVR  ها در سالهای گذشته بزرگ بوده و معمولا فن کوچکی برای خنک شدن قطعات داخلی دی وی آر وجود داشت ،اما در سالهای اخیر کیس دی وی آر ها کوچک و کوچکتر شد و فن تهویه هم به مرور حذف شد ، در نتیجه ما برای سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ هم پیشنهاد این نوع هارد را نمیکنیم .

هاردهای معمولی بیشتر مناسب کامپیوترهای خانگی هستند که روزانه چند ساعتی روشن هستند و حتی در زمان روشن بودن بسیار کم به کار رایت میپردازند . اما در دوربین مداربسته DVR ها ۲۴ ساعته در طول روز ۷ روز در هفته و در طول کل ماه خاموشی نداشته و دائم در حال ذخیره اطلاعات میباشند .از این رو نمیتوان از این هارد ساده انتظار زیادی راداشت و اگر خوشبین باشید پس از یک سال و بعد از اتمام گارانتی باید به خرید یک هارد دیگر فکر کنید .هارد ساده لیبل سفید میخواهد از هر برندی که باشد اصلا مناسب سیستهای دوربین مداربسته AHDو یا  HDSID و همچنین آی پی نمی باشد .پس جدا از تهیه این نوع هارددیسک برای این سیستمها خودداری فرمایید .

به طور کلی هاردهای معمولی :

مناسب کامپیوتر شخصی :مناسب است

دوربین مداربسته آنالوگ : برای  DVR با فن خنک کننده -مناسب است

دوربین مداربسته AHD : پیشنهاد نمیشود

دوربین مداربسته آی پی : پیشنهاد نمیشود

دوربین مداربسته آُِHDSDI : پیشنهاد نمیشود

هارد دیسک لیبل بنفش برای دوربین مداربسته

در ابتدای توضیح مربوط به آن هارد دیسک باید گفته شود که به همراه هارد دیسک لیبل بنفش شرکت وسترن دیجیتال ، شرکت سیگیت مدل Surveillance را معرفی نمود که با لیبل های مشکی سفید می باشد و از لحاض فنی و کارایی مشابه مدل وسترن دیجیتال لیبل بنفش می باشد .

هارد بنفش یا Surveillance ساخته شده که سیستمهای نظارت تصویری استفاده شوند .کمپانی های سازنده این محصول را ویژه دستگاههای دی وی آر و NVR ساخته اند تا بتوانند ۳۲ عدد دوربین را با کیفیت ۱۰۸۰ همزمان در ۲۴ ساعتروز و ۷ روز هفته در کل طول ماه و سال به ضبط تصویر بپردازد و با کوچکترین مشکلی مواجه نشود .این نوع هارد در حجم یک تا شش ترابایت تولید شده اند و موجود می باشند . بنابراین میتوان با خیال راحت از میزان ذخیره سازی از هارد بنفش وسترن دیجیتال و هارد Seagate Surveillance در ضبط دوربین های مداربسته استفاده کرد.

به طور کلی هارد وسترن بنفش و سیگیت Surveillance :

مناسب کامپیوتر شخصی :فراتر از نیاز

دوربین مداربسته آنالوگ :بسیار مناسب است

دوربین مداربسته AHD :پیشنهاد میشود

دوربین مداربسته آی پی :پیشنهاد میشود

دوربین مداربسته HDSDI :پیشنهاد میشود

هارد دیسک لیبل مشکی و قرمز

این نوع هارد دیسکها جزو سری پرقدرت کمپانی وسترن دیجیتال هستند که قیمت بالاتری را دارا میباشند این سری هارد دیسک مناسب طیف کامپیوتر شخصی از سطح پایین تا سرورها بزرگ سطح بالا میباشند و همچنن میتوان در سیستمهای نظارت تصویری از این نوع هاردها با خیال راحت استفاده نمود .

به طور کلی هارد وسترن قرمز و مشکی :

مناسب کامپیوتر شخصی :فراتر از نیاز

دوربین مداربسته آنالوگ :بفراتراز نیاز

دوربین مداربسته AHD :بسیار مناسب میباشد

دوربین مداربسته آی پی :بسیار مناسب میباشد

 

برچسب‌ها: