شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

چگونه از دوربین در مقابل نفوذ آب محافظت کنیم ؟ چگونه از دوربین در مقابل نفوذ آب محافظت کنیم ؟

در پروژه های تصویر برداری از محیط های بدون سقف بایستی از دوربینهای outdoor استفاده کنیم ،اگرچه اکثر دوربینهای مداربسته outdoor ضد آب هستند اما نمی توان اهمیت یک نصب و راه اندازی واجد شرایط ضد آب را نادیده گرفت . در تاپیک زیر نکاتی برای نصب و راه اندازی درست دوربین مداربسته به نحوی که واجد شرایط ضد آب باشد اشاره خواهیم کرد .

برای دستیابی به یک حفاظت ایده آل در مقابل نفوذ آب و مایعات راهکاری جامع و رایج تحت عنوان مفهوم کلی طراحی ضد آب وجود دارد که عموما برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل بدنه (housing )از طریق استفاده از گسکت (gasket ) اشاره دارد ،به عنوان مثال برای ممانعت از ورود آب از طریق کابلها یا هر نقطه قابل تنظیم دیگری در دوربین که در گذشته نادیده گرفته میشد راهکارهای عمده عبارتند از :

طراحی کاملا ضد آب روی کابلها از انشعاب ها تا گلندهای لاستیکی محافظ کابل و پوشش کابلها

-قابلیت جدا شدن در اتصالات برای نصب و راه اندازی

-استفاده از گلندلاستیکی محافظ فشار که هم باعث جلوگیری از کشیدگی و قطع اتصال کابل میگردد و هم باعث ممانعت از ورود آب خواهد شد .

-چسب برق بین اتصالات کابلها و لوله ها

طراحی ضد آب برای نصب

-طراحی ضد آب اختصاصی برای تنظیمات زوم و فوکوس بدون نیاز به بازکردن شاسی

-رابط کاربری استفاده کنندگان از نفوذ آب در امان باشند .

اگر استفاده کننده دانش نصب کافی نداشته باشد ،فرایند ضد آب سازی میتواند علی رغم طراحی مناسب سیستم با شکست مواجه شود . در زیر نکات کلیدی یک نصب موفق را توضیح داده ایم .

-استفاده از واشر

این مهمترین عامل محافظ بدنه دوربین از نفوذ مایعات است .البته خود واشر و بدنه باید خالی از هرگونه ترک و شکستگی باشند .پیچ های اتصال بدنه را محکم کنید تا احتمال نفوذ آب به داخل بدنه پایین تر بیاید .

-خشک نگه داشتن کابل

قرار دادن سیمهای بدون محافظ داخل جعبه تقسیم نیاز به محافظت در برابر نفوذ آب دارد .

-ایجاد قوس

با استفاده از یک قوس در نزدیکی محل اتصال کابل به دوربین در هنگام بارندگی قطرات باران به انتهای قوس رسیده و از کابل جدا میشوند در صوتی که بدون قوس قطرات مستقیما به داخل دوربین نفوذ می کنند .

-درزگیر

استفاده از درزگیرهایی مانند سیلیکون در حفره ها ،سوراخها و درزها که احتمال نفوذ آب بیشتری دارند بر اساس دفترچه راهنمای مصرف کننده الزامی است .

 

 

 

برچسب‌ها:,