شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

چگونه دفتر کارمان را هوشمند کنیم ؟ چگونه دفتر کارمان را هوشمند کنیم ؟

۱-نصب دستگاه حضور و غیاب هوشمند

به موقع سرکار حاضر شدن ،موضوعی است که همواره دغدغه کارمندان و مدیران بوده است .سیستم هوشمند حضورو غیاب ،از طریق یادگیری هوشمند میزان تاخیر یا زودرسیدن کارمنان را در حافظه خود ثبت میکنند و میتوانند با دسترسی پیدا کردن به تلفن همراه آن ها ،هر روز صبح به آن ها هشدار بدهند که در به اداره نرسند .

۲- تهیه میز کار هوشمند و صندلی هوشمند

کمردرد ،گردن درد ،گرفتگی عضلات گردن و …از مشکلات رایج کارمندان در اداره هاست .تنظیم نبودن فاصله مانیتور و چشم ،پایین قرار گرفتن مانیتور ،استاندارد نبودن صندلی و … باعث وارد شدن آسیب های شدید جسمی به کارمندان میشود که موجب پایین آمدن راندمان کاری هم میشود .میزهای هوشمند میتوانند از حالت نشسته به حالت ایستاده و نیمه درازکش نیز در بیایند بدون آنکه به متوقف شدن کار منجر شوند .

صندلی های هوشمند سنسورهایی دارند که به تلفن هماره شما اطلاعات مربوط به نشستن شما را ارسال میکنند .این صندلی ها نحوه نادرست نشستن شما روی صندلی را که موجب بروز دردهای جسمانی میشوند اصلاح میکنند .صندلی های هوشمند قابلیت آن را دارند که شما را ماساژ بدهند و با شکل بدن شما خود را تطبیق بدهند بنابراین خستگی در حین کار به سراغ شما نمی اید .

همچنین نصب قفل های دیجیتال بر روی کشوی میز کار قابلیت دیگری است که موجب شخصی سازی هرچه بیشتر میز کار شما میشود . این قفل ها به هیچ عنوان باز نمیشوند و تنها از طریق اثر انگشت یا اپلیکیشن نصب شده روی موبایلتان باز میشوند .البته این قفل ها قابلیت تعریف چند یوزر را دارند و شما میتوانید به همکارتان نیز اجازه بازکردن کشوی میز کار خود را بدهید .

۳- نصب لامپ های هوشمند

بعضی قسمت های اداره ها نور کافی ندارند و بعضی دیگر قسمت ها از نور چراغ بی نیاز هستند . در اداره های معمولی هزینه زیادی صرف روشنایی میشود . اما شما میتوانید با تلفن همراه خود بدون آنکه به بلند شدن از سر جایتان نیاز داشته باشید روشنایی لامپ ها را کنترل کنید .

۴- نصب پنجره های هوشمند

پنجره های هوشمند اغلب در ارتباط با سیستم ایمنی و سیستم روشنایی کار میکنند بدین طریق که با تاریک شدن هوا پرده ها کشیده میشوند و با روشن شدن هوا پرده ها باز میشوند .پنجره های هوشمند مناسب اداره هایی است که پشت پنجره های خود گلدان گل دارند و هر روز بهمیزان مشخصی در یافت نور خورشید نیاز دارند .همچنین پنجره های هوشمند هنگام وزش باد بسته میشوند و میتوانند در ساعات مشخصی باز شوند .

۵-تجهیز اداره خود به دستیار صوتی

یکی از مهمترین نتایج هوشمند سازی دفتر کار اتاق های کنفرانس مجهز به مانیتور هوشمند است که جایگزین رئیس شرکت میشود .شما میتوانید با رئیس ،سرمایه گذاران ،هیئت مدیه و … جلسات منظم هفتگی ،روزانه یا حتی ماهانه برگزار کنید و بدون حضور در محل کار ،از عملکرد تمامی افراد باخبر شوید .

۶- استفاده از وسایل آشپزخانه هوشمند

تغذیه سالم با در نظر گرفتن رژیم مناسب غذایی در اداره هایی که آشپزخانه هوشمند دارند ممکن میشود .چای ساز ،قهوه ساز ،ماشین ظرفشویی در اداره ها هوشمند هستند یعنی از طریق پریزهای هوشمند و اپلیکیشن های مخصوص کنترل میشوند تا به کار بیفتند و بدون آنکه وقت کارمندان برای آماده کردن قهوه و چای گرفته شود نوشیدنی مورد نیازشان آماده شود .

۷- نصب پریزهای هوشمند

هوشمند کردن پریزهای برق در ادارات از همیشه روشن بودن بعضی دستگاه های پرمصرف جلوگیری میکند و شما میتوانید حتی اگر از خاموش بودن بعضی دستگاهها اطمینان ندارید از راه دور پریز برق را خاموش کنید .

۸-نصب قفل های هوشمند

مهم ترین وسیله هوشمند در محل کار شما قفل است .ایمن بودن محل کار از دستبردهای احتمالی از طریق قفل های هوشمند فراهم میشود .این قفل ها میتوانند از داخل و بیرون محل کار شما گزارش تصویری ارائه کنند و در صورت مراجعه افراد هنگم غیاب شما در اداره ،عکس آنها را ارسال کنند و به شما اطلاع دهند .همچنین سنسورهای نصب شده بر روی درها ،از بروز آتش سوزی جلوگیری میکند و در صورت پیچیدن دود آتش نشانی را مطلع میکند .

برچسب‌ها:, ,