شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

چگونگی دسترسی و کنترل امکانات در ساختمان هوشمند چگونگی دسترسی و کنترل امکانات در ساختمان هوشمند

صفحه کنترل مرکزی : با یک صفحه کنترل مرکزی شما قادر به کنترل هوشمند تمامی دستگاههای موجود در ساختمان و آگاهی از وضعیت کارکرد آنها هستید .صفحه نمایش مجهز به تکنولوژی لمسی (Touch Screen )است که به راحتی در استفاده از آن ،میافزاید و برای استفاده احتیاج به وسیله ورودی دیگری نمی باشد .

کنترل با استفاده از امواج رادیویی :با استفاده از این تکنولوژی امکان کنترل ساختمان به صورت بی سیم (Wireless ) وجود دارد .وسیله کنترلی میتواند یک PDA Table Pc و یا یک Remote control ساده رادیویی باشد .مزیت اصلی استفاده از RF نسبت به irDA (تکنولوژی بکار رفته در کنترل تلویزیون )کارکرد از مسافت طولانی تر و عدم نیاز به دید مستقیم است .

کنترل از راه دور : ساختمان هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کنونی و کنترل ساختمان از راه دور را محیا میکند .شما میتوانید با استفاده از SMS ،تلفن گویا (Call Center ) و یا از طریق اینترنت از این امکان بهره مند شوید .

سناریو : سناریو به معنای انجام گروهی از کارها فقط بافشار دادن یک دکمه یا یک لمس بر روی صفحه کنترل است .راحتی و سرعت در ایجاد فضای مناسب هدف اصلی استفاده از سناریوها می باشد .

اتوماسیون : ساختمان هوشمند برای ایجاد راحتی برای شما ،کنترل برخی از امور روزمره و تکراری را به دست گرفته و برای شما آسایش بیشتری به ارمغان می آورد . عملکرد خودکار سیستم میتواند شامل کارهای از پیش تعیین شده باشد یا با استفاده از سنسورهای دما ،نور ،باد ،باران ،سنجش رطوبت و سنسور تشخیص حضور شخص و … شرایط را بصورت بهینه تنظیم نموده و یا اخطارهای لازم را اعلام نماید .

برچسب‌ها:,