شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

کاربرد های اخیر و در حال ظهور اتوماسیون کاربرد های اخیر و در حال ظهور اتوماسیون

اتوماسیون خرده فروشی

غذا نوشیدنی

صنعت خرده فروشی مواد غذایی شروع به استفاده از اتوماسیون در فرایند های سفارش ،کرده است ،مک دونالد سیستم های سفارش و پرداخت لمسی را در بسیاری از رستوران های خود معرفی کرده است ،و نیاز به تعداد کارمند زیاد صندوق را کاهش داده است . دانشگاه تگزاس در آستین ،خرده فروشی کافه کاملا اتوماتیک را معرفی کرده است .برخی از کافه ها و رستوران ها از برنامه های تلفن همراه و تبلت استفاده کرده اند تا فرایند سفارش را کارآمدتر کنند ،به طوری که مشتریان از طریق دستگاه های خود سفارش دهند یا پرداخت کنند .بعضی رستوران ها غذا را به صورت خودکار به دست مشتریان می رسانند . گاهی اوقات از روبات ها برای جایگزینی گارسون ها استفاده می شود .

فروشگاه ها

بسیاری از سوپرمارکت ها و حتی فروشگاههای کوچکتر به سرعت از سیستم های پرداخت خودکار استفاده می کنند که نیاز به استخدام کارکنان پرداخت را کاهش می دهد .در ایالات متحده ، در سال ۲۰۱۷ ،صنعت خرده فروشی ۱۵/۹ میلیون نفر را استخدام می کند (حدودا ۱۰ در صد از نیروی کار آمریکایی )،بر طبق تحقیق گروه اوراسیا ، در سطح جهانی ،حدود ۱۹۲ میلیون کارگر ممکن است تحت تاثیر اتوماسیون قرار گیرند .

خرید آنلاین

خرید آنلاین می تواند به عنوان یک خرده فروشی خودکار در نظر گرفته شود زیرا پرداخت از طریق یک سیستم پردازش آنلاین معامله خودکار انجام می شود ، با این حال ،دو سوم کتاب ها ،موزیک ها و فیلم ها در حال حاضر آنلاین خریداری می شوند . علاوه بر این ، اتوماسیون و خرید آنلاین میتواند تقاضا برای مراکز خرید و املاک خرده فروشی را کاهش دهد ، آمازون در سالهای اخیر در خرید آنلاین رشد چشمگیری داشته است و نیمی از رشد خرده فروشی آنلاین در سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده است . دیگر اشکال اتوماسیون نیز میتوانند بخشی جدایی ناپذیر از خرید آنلاین باشند ،به عنوان مثال ،راه اندازی رباتیک انبار اتوماتیک .

چرا اتوماسیون بسیار مهم است ؟

به تلفن همراه و رایانه ای که هر روز برای انجام کار خود استفاده می کنید ،فکر کنید .به خودرویی که برای رسیدن به محل کار رانندگی می کنید ،به غذایی که می خورید ،آبی که می نوشید ،لباسهایی که می پوشید و لوازم مورد استفاده برای ذخیره ،آماده سازی و تمیز کردن .هر چیزی که میتوانید تصور کنید ،نتیجه فرایندهای پیچیده است .بدون اینکه افراد با استعداد ،اقدام به طراحی ،ساخت ،بهبود و حفظ این فرایند ها کنند ،هیچ کدام از این پیشرفت های تکنولوژیکی هرگز رخ نمی داد و نوآوری های آینده غیر ممکن می بود .بدون اتوماسیون ،دنیا و آینده ما احتمالا بسیار متفاوت می بود .

اتوماسیون همچنان نقش مهمی در حفاظت ما در برابر حمله سایبری ،افزایش کیفیت زندگی مان ،و اطمینان از قابلیت اعتماد ،بهره وری ،ایمنی ،بهبود مستمر و رقابت ،سیستم های حمل و نقل ،عملیات تولید و به طور کلی صنعت ،بازی خواهد کرد .بدون اتوماسیون ،ما نمیتوانیم به سوی آینده گام برداریم .

 

برچسب‌ها:,