شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

شرکت فنی مهندسی پارسه | parseh-gilan

کیفیت در تگ ها کیفیت در تگ ها

کیفیت در تگ ها

کیفیت تگ به کیفیت قطعات مذکور و اتصال بین آنها بستگی دارد.

مهم ترین قطعه، مدار داخلی تگ می باشد.

جنس سیم و عایق سیم پیچ، کیفیت و دقت خازن و اندوکتانس سیم پیچ، جنس فریت am همگی در کیفیت و گیرایی تگ اهمیت به سزایی دارند و همین مساله باعث می شود، کمپانی هایی که تجربه کافی در ساخت تگ ندارند، تگ هایی تولید کنند که کیفیت و گیرایی لازم را ندارند و گاها حتی کار نمی کنند.

دومین عامل کیفیت قفل تگ ها می باشد. مکانیزم ساخت قفل ها ظاهرا چندان پیچیده نیست ولی در واقع، همین سادگی باعث شده برای افزایش کیفیت، اهمیت تکنولوژی و تجربه بیشتر شود. بعضی از قفلها در حالت قفل بودن، اصطکاک لازم را بین ساچمه و سوزن نمی توانند ایجاد کنند و تگ بدون مگنت باز می شود. قفل بعضی از تگها نیز به مرور تحت تاثیر ناخالصی ها و زنگ زدگی ها، به شکلی در می آید که حتی با مگنتهای بسیار قوی نیز باز نمی شوند. در واقع بین ساچمه ها و سوزن اتصالی غیر از اصطکاک معمولی به وجود می آید و مشتری را کلافه می کند.

پارامتر دیگری که در کیفیت تگ ها، اثرگذار می باشد، جنس پلاستیک تگ هاست. ABS بهترین ماده ایست که در ساخت تگ از آن استفاده می شود ولی گاهاً مشاهده می شود که بعضی از کمپانی ها برای پایین آوردن قیمت تمام شده،  از مواد بی کیفیت تری استفاده کنند که باعث می شود، تگ استحکام و انعطاف لازم را در طول زمان در برابر ضربه نداشته باشد.

نحوه اتصال قطعات پلاستیکی تگ ها نیز در کیفیت تگ ها اهمیت دارد؛ چسب و جوش اولتراسونیک دو روش  رایج ایجاد اتصال بین قطعات پلاستیکی تگ هستند و بهترین اتصال جوش اولتراسونیک می باشد که آن هم کیفیت های مختلفی دارد و با دقت در اتصال و تلاش برای از بین بردن اتصال یا شکستن تگ، می توان به کیفیت آن پی برد.

ظاهر تگ، نداشتن پلیسه، دقیق بودن اندازه ها و پس و پیش نبودن قطعات نسبت به هم و … نیز از مشخصه های تشخیص کیفیت تگ می باشند که البته شاید در نگاه اول نتوان آنها را تشخیص داد.

 

برچسب‌ها:, , , ,